Hradec zahnán do kouta

fotbal - 29. 10. 2022

MLADÁ BOLESLAV – Takhle se hraje prvoligové derby! Ve 14. kole základní části Fortuna ligy zatlačili pardubičtí fotbalisté favorizovaný tým z Hradce Králové v jeho dočasném domácím prostředí a zaslouženě zvítězili 3:1. Do utkání v Lokotrans Aréně se pustili zostra a nepolevili, až na jednu minelu, po celých 94 minut.

Hvězdou mače se stal Dominik Janošek. Již ve 37. minutě trefil břevno, prvního gólu dosáhl pět minut po začátku druhé půle z krásně zahraného přímého kopu. Nutno uvést, že po Janoškově ztrátě míče v 58. minutě Hradec Kubalou srovnal, nicméně to bylo vše, co Votroci dnes předvedli. Hezkým gólem se blýskl v 71. Černý a o pět minut později zpečetil Janošek na konečných 1:3. Hradečtí si velmi pozdě uvědomili, že podcenit soupeře se rozhodně nevyplácí. A Pardubickým dnes vyšlo takřka všechno. Skvělá byla i podpora fanoušků červenobílých.

14. kolo: FC Hradec Králové – FK Pardubice 1:3 (0:0). Branky: 58. F. Kubala – 50. A 76. Janošek, 71. Černý. Diváků: 2019. (ro)

Podrobný referát včetně sestavy přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.

Zmar pod hradeckými lízátky

Pardubičtí fotbalisté v derby neuspěli, příliš pozdě začali být aktivní

Proti Plzni od začátku v deseti

Vývoj utkání s Viktorií výrazně ovlivnil Halinského faul, Pardubičtí však nakonec i křesali naději