Z Kašparova sálu do Pernerovy ulice

Region - 04. 11. 2022
Z Kašparova sálu do Pernerovy ulice

PARDUBICE - Od 2. března funguje v sále Jana Kašpara v budově Krajského úřadu Pardubického kraje Krajské asistenční centrum na pomoc Ukrajině (KACPU). Od středy 16. listopadu vyřeší zájemci všechny potřebné administrativní úkony na nové adrese. KACPU se v rámci Pardubic přesune do Pernerovy ulice 168. Provozní doba centra zůstane i po přesunu zachována. Ke 2.11. odbavilo centrum 20 050 žadatelů.

 

„Dlouhodobě debatujeme se složkami IZS a Odborem azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra o přestěhování KACPU mimo budovu krajského úřadu tak, aby byl jeho provoz i nadále zachován. Vytipovali jsme v průběhu času několik možných míst, z nichž se jako nejvhodnější nakonec ukázalo to poslední. Jedná se o kanceláře, které se nacházejí v 5. patře budovy v Pernerově ulici 168, kde již nyní Odbor azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra sídlí a vyřizuje agendu pobytu cizinců. V těchto prostorách budou i nadále poskytovány všechny služby pro příchozí žadatele z Ukrajiny, a to včetně poskytování dočasné ochrany či zajišťování dočasného ubytování a zdravotního pojištění,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

 

Sál Jana Kašpara, který je největším multifunkčním sálem na krajském úřadě sloužil v minulosti jako velkokapacitní očkovací centrum a od 2. března také jako centrum pro pomoc příchozím uprchlíkům před válkou z Ukrajiny. Těch centrem k 2. listopadu prošlo 20 050. „V původním režimu jsme měli centrum otevřené 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Počet zaregistrovaných dosahoval v prvních týdnech až 800 osob denně, což je z dnešního pohledu nepředstavitelný nápor na všechny pracovníky, ale i na samotný prostor. S postupným poklesem zájmu jsme pak několikrát upravovali provozní dobu až na stávající stav, tedy tři dny v týdnu. Nyní kromě nově příchozích osob, kterých je denně přibližně 50 přicházejí především lidé s různými dotazy, které se týkají například prodloužení pobytu nebo změny ubytování a nápor již není takový. Navíc chceme sál Jana Kašpara opět otevřít pro kulturní akce, odborné besedy, přednášky a semináře,“ vysvětlil hejtman Netolický.

 

Vzhledem k nutnosti přestěhovat potřebnou techniku a připravit nové prostory bude posledním otevíracím dnem KACPU v sále Jana Kašpara středa 9. listopadu. Následně se v nových prostorách v Pernerově ulici 168 otevře ve středu 16. listopadu.

 

Připravovaný režim KACPU:

      Středa 9. 11. – sál Jana Kašpara, Krajský úřad Pardubického kraje

      Pátek 11. 11. – zavřeno

Pondělí 14. 11. – zavřeno

      Středa 16. 11. – Pernerova 168, Pardubice – 5. patro nad pracovištěm OAMP

 (DoB) Foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ    

Mohlo by vás zajímat:

Hledají se neznámý řidič a svědci

Hledají se neznámý řidič a svědci

Pomozte policii s řádným objasněním dopravní nehody u Dražkovic

Čtyři hosté, jedno téma

Čtyři hosté, jedno téma

Jak se vypořádat s klimatickou změnou? Udržitelná talkshow nabila Pardubice novou energií

Za zásluhy a za záchranu

Za zásluhy a za záchranu

Ocenění Pardubického kraje vstupují do druhého desetiletí

Policisté se zaměřili na cizince

Policisté se zaměřili na cizince

S jedním mužem je vedeno řízení o jeho vyhoštění

Zvláštní ocenění za počin roku

Zvláštní ocenění za počin roku

Na ocenění Gloria musaealis 2023 tentokrát bodovala Gočárova galerie

Prezident Pavel zamíří na Pardubicko

Prezident Pavel zamíří na Pardubicko

Hlava státu navštíví Explosii, nemocnici a poklepe základní kamen Centra leteckého výcviku