Z Kašparova sálu do Pernerovy ulice

Region - 04. 11. 2022
Z Kašparova sálu do Pernerovy ulice

PARDUBICE - Od 2. března funguje v sále Jana Kašpara v budově Krajského úřadu Pardubického kraje Krajské asistenční centrum na pomoc Ukrajině (KACPU). Od středy 16. listopadu vyřeší zájemci všechny potřebné administrativní úkony na nové adrese. KACPU se v rámci Pardubic přesune do Pernerovy ulice 168. Provozní doba centra zůstane i po přesunu zachována. Ke 2.11. odbavilo centrum 20 050 žadatelů.

 

„Dlouhodobě debatujeme se složkami IZS a Odborem azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra o přestěhování KACPU mimo budovu krajského úřadu tak, aby byl jeho provoz i nadále zachován. Vytipovali jsme v průběhu času několik možných míst, z nichž se jako nejvhodnější nakonec ukázalo to poslední. Jedná se o kanceláře, které se nacházejí v 5. patře budovy v Pernerově ulici 168, kde již nyní Odbor azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra sídlí a vyřizuje agendu pobytu cizinců. V těchto prostorách budou i nadále poskytovány všechny služby pro příchozí žadatele z Ukrajiny, a to včetně poskytování dočasné ochrany či zajišťování dočasného ubytování a zdravotního pojištění,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

 

Sál Jana Kašpara, který je největším multifunkčním sálem na krajském úřadě sloužil v minulosti jako velkokapacitní očkovací centrum a od 2. března také jako centrum pro pomoc příchozím uprchlíkům před válkou z Ukrajiny. Těch centrem k 2. listopadu prošlo 20 050. „V původním režimu jsme měli centrum otevřené 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Počet zaregistrovaných dosahoval v prvních týdnech až 800 osob denně, což je z dnešního pohledu nepředstavitelný nápor na všechny pracovníky, ale i na samotný prostor. S postupným poklesem zájmu jsme pak několikrát upravovali provozní dobu až na stávající stav, tedy tři dny v týdnu. Nyní kromě nově příchozích osob, kterých je denně přibližně 50 přicházejí především lidé s různými dotazy, které se týkají například prodloužení pobytu nebo změny ubytování a nápor již není takový. Navíc chceme sál Jana Kašpara opět otevřít pro kulturní akce, odborné besedy, přednášky a semináře,“ vysvětlil hejtman Netolický.

 

Vzhledem k nutnosti přestěhovat potřebnou techniku a připravit nové prostory bude posledním otevíracím dnem KACPU v sále Jana Kašpara středa 9. listopadu. Následně se v nových prostorách v Pernerově ulici 168 otevře ve středu 16. listopadu.

 

Připravovaný režim KACPU:

      Středa 9. 11. – sál Jana Kašpara, Krajský úřad Pardubického kraje

      Pátek 11. 11. – zavřeno

Pondělí 14. 11. – zavřeno

      Středa 16. 11. – Pernerova 168, Pardubice – 5. patro nad pracovištěm OAMP

 (DoB) Foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ    

Mohlo by vás zajímat:

Především do oblasti dopravy

Především do oblasti dopravy

Investice kraje posílí v letošním roce 1,2 miliardy korun

Za účasti odborníků od nás

Za účasti odborníků od nás

Restaurátoři z Univerzity Pardubice zkoumají malby Emauzského kláštera

Policie hledá svědky

Policie hledá svědky

Chodec po střetu ve Starém Hradišti skončil v nemocnici

Vít Rakušan na Pardubicku

Vít Rakušan na Pardubicku

Ministr vnitra navštívil v pátek LDN Rybitví a „chemičárnu“ v krajském městě

Obor, který studenty baví

Obor, který studenty baví

Chemiklání se letos z Univerzity Pardubice a Cambridge rozšíří i na Oxford

Pro veřejný sektor

Pro veřejný sektor

Kraj rozšiřuje spolupráci s Univerzitou Pardubice