Odborníci zaplní fakultu

Region - 04. 11. 2022
Odborníci zaplní fakultu

PARDUBICE - Desítky odborníků, zástupců firem a vysokých škol z ČR i ze zahraničí se v pondělí opět potkají na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. Týden teorie a praxe v ekonomice letos nabídne studentům i veřejnosti více než 40 přednášek. Akce se uskuteční už pošestnácté.

 

Hlavním tématem čtyřdenního přednáškového cyklu je propojení teorie s praxí při výuce, výzkumu a vzdělávání. „Naši studenti mohou diskutovat o aktuálních ekonomických problémech a prohloubit si své znalosti o teoretických i praktických přístupech a metodách. Velmi zajímavé jsou pro ně také osobní zkušenosti, které přednášející získali při řízení ekonomických subjektů a podnikání. Důležitým tématem akce je rovněž jejich budoucí uplatnění,“ říká děkan Fakulty ekonomicko-správní Jan Stejskal.

 

Studenti si letos mohou vybírat z přednášek na různá témata, jako jsou například digitalizace, inovace, smart cities, sociální sítě, moderní metody logistiky, leadership a feedback culture, derivátové obchody, programy podpory podnikatelů či face recognition a jeho využití pro Policii ČR. Diskutovat se bude také o rozvoji veřejné správy v České republice a na Slovensku.

 

Mezi hosty jsou odborníci z českých a slovenských ekonomicky zaměřených vysokých škol, akademičtí pracovníci z Polska a Rumunska i úspěšní představitelé ekonomické praxe. „Mezi nimi jsou například zástupci firem jako je Lidl, Philip Morris či Vitesco Technologies, a také odborníci z Ministerstva vnitra ČR, Finančního úřadu, Policie ČR nebo agentury CzechInvest. Studenti se setkají rovněž s našimi úspěšnými absolventy,“ uvedla Michaela Kotková-Stříteská, vedoucí Ústavu podnikové ekonomiky a managementu Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. (MaM) Foto: MILAN REINBERK

Mohlo by vás zajímat:

Vírník se poroučel k zemi

Vírník se poroučel k zemi

Poblíž Kunětic došlo ve středu odpoledne k letecké nehodě

Tady bude nový kruhový objezd

Tady bude nový kruhový objezd

Hlavními důvody výstavby jsou bezpečnost a zklidnění dopravy v lázeňském městě

O parkování a o letišti

O parkování a o letišti

Kraj a město řeší situaci v okolí Pardubické nemocnice

Línek: Zachovat objem financí

Línek: Zachovat objem financí

V Evropském výboru regionů o rychlé přeshraniční pomoci při katastrofách

Na jubilejním dvacátém sněmu

Na jubilejním dvacátém sněmu

René Živný obhájil post předsedy SNK Evropských demokratů

Poutníci jsou vítáni

Poutníci jsou vítáni

Přelouč se stává centrem východočeské trasy svatojakubské cesty