Odborníci zaplní fakultu

Region - 04. 11. 2022
Odborníci zaplní fakultu

PARDUBICE - Desítky odborníků, zástupců firem a vysokých škol z ČR i ze zahraničí se v pondělí opět potkají na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. Týden teorie a praxe v ekonomice letos nabídne studentům i veřejnosti více než 40 přednášek. Akce se uskuteční už pošestnácté.

 

Hlavním tématem čtyřdenního přednáškového cyklu je propojení teorie s praxí při výuce, výzkumu a vzdělávání. „Naši studenti mohou diskutovat o aktuálních ekonomických problémech a prohloubit si své znalosti o teoretických i praktických přístupech a metodách. Velmi zajímavé jsou pro ně také osobní zkušenosti, které přednášející získali při řízení ekonomických subjektů a podnikání. Důležitým tématem akce je rovněž jejich budoucí uplatnění,“ říká děkan Fakulty ekonomicko-správní Jan Stejskal.

 

Studenti si letos mohou vybírat z přednášek na různá témata, jako jsou například digitalizace, inovace, smart cities, sociální sítě, moderní metody logistiky, leadership a feedback culture, derivátové obchody, programy podpory podnikatelů či face recognition a jeho využití pro Policii ČR. Diskutovat se bude také o rozvoji veřejné správy v České republice a na Slovensku.

 

Mezi hosty jsou odborníci z českých a slovenských ekonomicky zaměřených vysokých škol, akademičtí pracovníci z Polska a Rumunska i úspěšní představitelé ekonomické praxe. „Mezi nimi jsou například zástupci firem jako je Lidl, Philip Morris či Vitesco Technologies, a také odborníci z Ministerstva vnitra ČR, Finančního úřadu, Policie ČR nebo agentury CzechInvest. Studenti se setkají rovněž s našimi úspěšnými absolventy,“ uvedla Michaela Kotková-Stříteská, vedoucí Ústavu podnikové ekonomiky a managementu Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. (MaM) Foto: MILAN REINBERK

Mohlo by vás zajímat:

Téměř všichni pro

Téměř všichni pro

Změnu rozpočtového určení daní pro kraje podpořilo přes 200 starostů z Pardubického kraje

Senátoři ve spalovně

Senátoři ve spalovně

Delegace se z Rybitví přesunula k debatě na pardubické radnici

Na univerzitu míří velvyslanec USA

Na univerzitu míří velvyslanec USA

Bijan Sabet se setká s vedením školy a filozofické fakulty a bude mít přednášku

Bedřich Smetana a Pardubice

Bedřich Smetana a Pardubice

Výstava v pokladně muzea připomíná dvojí výročí velikána české hudby

Výkyvy teplot silnicím nesvědčí

Výkyvy teplot silnicím nesvědčí

Letošní zimní údržba je kvůli extrémnímu počasí náročná

Senátorka Horská: Nechci spalovnu

Senátorka Horská: Nechci spalovnu

Politička zve na úterý 27.2. do regionu své kolegyně a kolegy z horní komory Parlamentu