Starostové připomínkují jízdní řády

Region - 07. 11. 2022
Starostové připomínkují jízdní řády

PARDUBICKO - V prosinci začnou autobusy v Pardubickém kraji jezdit podle nových jízdních řádů. Ty jsou v současné době hotové a starostové mohou posílat své připomínky. V příštím roce by se do systému dopravní obslužnosti měly zapojit i poptávkové autobusy.

 

Návrhy jízdních řádů byly starostům zaslány minulý čtvrtek. „Starostové se mohou vyjádřit do 11. listopadu. Počet spojů se nemění a nejsou v nich žádné zásadní změny, a pokud ke změnám došlo, stalo se tak na vyžádání obcí,“ uvedl náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu Michal Kortyš.

 

Dopravci neavizují žádné problémy, které by měly vést k poklesu výkonů autobusových spojů. Kraj počítá s tím, že už v příštím roce by se v některých oblastech měly začít objevovat takzvané poptávkové autobusy. V současné době se řeší způsob financování a také oblasti, kde by mohly jezdit. Jedná se například o trasu mezi Prosečí a Litomyšlí, Českou Třebovou a Litomyšlí nebo Ústím nad Orlicí a Sloupnicí.

 

Poptávkové autobusy jsou menší než klasické autobusy, a tudíž mají i menší spotřebu. Navíc reagují na aktuální zájem cestujících a nemusejí tak nutně objíždět celou trasu. Což znamená nejen úsporu, ale také zajištění autobusové dopravy v místech, kde se ekonomicky výrazně nevyplatí provozovat klasickou linkovou autobusovou dopravu. Cestující si je mohou objednat přes internetovou aplikaci. „Předpokládám, že k jejich nasazení dojde v první polovině příštího roku,“ dodal Kortyš. (MiV) Foto: cs.wikipedia.org

Mohlo by vás zajímat:

Především do oblasti dopravy

Především do oblasti dopravy

Investice kraje posílí v letošním roce 1,2 miliardy korun

Za účasti odborníků od nás

Za účasti odborníků od nás

Restaurátoři z Univerzity Pardubice zkoumají malby Emauzského kláštera

Policie hledá svědky

Policie hledá svědky

Chodec po střetu ve Starém Hradišti skončil v nemocnici

Vít Rakušan na Pardubicku

Vít Rakušan na Pardubicku

Ministr vnitra navštívil v pátek LDN Rybitví a „chemičárnu“ v krajském městě

Obor, který studenty baví

Obor, který studenty baví

Chemiklání se letos z Univerzity Pardubice a Cambridge rozšíří i na Oxford

Pro veřejný sektor

Pro veřejný sektor

Kraj rozšiřuje spolupráci s Univerzitou Pardubice