Milé sobotní zastavení

Region - 01. 12. 2022
Milé sobotní zastavení

PARDUBICE - Vánočně vyzdobený zámek, vůně tradičních dobrot, tvořivé dílny pro velké a malé a pohádky pro nejmenší – to slibují Sladké Vánoce na pardubickém zámku. Tradiční akce Východočeského muzea v Pardubicích zaplní v sobotu 3. prosince od 10 do 17 hodin zámecké nádvoří, Kaňkův, přednáškový a společenský sál. Vstup je zdarma.

 

„Sladké Vánoce jsou příležitostí pro milé zastavení se v předvánočním shonu, nákup drobných dárků a dekorací, vychutnání si vánoční atmosféry i kvalitních dobrot nebo svařených nápojů. V tvůrčích dílnách si každý může vlastnoručně vyrobit malou radost nebo dárek,“ těší se ředitel Východočeského muzea Tomáš Libánek.

 

Děti si vyzkouší malování skleněných ozdob, tvoření ozdob z korálků, výrobu svícnů z jablek, zdobení perníčků a různé vánoční zvyklosti. Řemeslníci předvedou drátování stromů života, pletení košíků a ošatek a výrobu vánočních dekorací z býlí a chvojí. Prodejci chystají tradiční i netradiční regionální produkty – kávu z lokální pražírny, uzenářské výrobky, ručně vyráběné pralinky, víno ze Železných hor, sýry z koliby, svařené nápoje nebo horkou čokoládu.

 

Vánoční pohádky brněnského Divadla Koráb se budou hrát ve Společenském sále – od 10:30 hodin Betlém aneb Putování za hvězdou a od 14:30 hodin Princezna s dlouhým nosem. „Vánoční pohádka Betlém aneb Putování za hvězdou je adaptací klasického biblického příběhu o hvězdě zvěstující příchod Mesiáše. Poněkud netradiční zpracování vánočního příběhu ale ctí vážnost a hloubku námětu i jednotlivé prvky původního příběhu. Zazní i známé koledy, a tak se publikum může kdykoliv přidat,“ zve organizátorka akce Marie Kantová z Východočeského muzea. Vstupenky se prodávají na webu muzea www.vcm.cz/akce/sladke-vanoce-2022 nebo v zámecké pokladně.

 

Po celý advent ozdobí exteriér zámku fotokoutky z historických vánočních pohlednic a zimních fotografií. Stezka parkánem nazvaná Šťastné a chundelaté! slibuje hádanky a úkoly, při kterých děti zjistí, jak tráví vánoční svátky zvířátka. Samy pak mohou vlastní ozdobou ozdobit druhý vánoční strom na malém nádvoří. (skp) Foto: VČM

Mohlo by vás zajímat:

Vírník se poroučel k zemi

Vírník se poroučel k zemi

Poblíž Kunětic došlo ve středu odpoledne k letecké nehodě

Tady bude nový kruhový objezd

Tady bude nový kruhový objezd

Hlavními důvody výstavby jsou bezpečnost a zklidnění dopravy v lázeňském městě

O parkování a o letišti

O parkování a o letišti

Kraj a město řeší situaci v okolí Pardubické nemocnice

Línek: Zachovat objem financí

Línek: Zachovat objem financí

V Evropském výboru regionů o rychlé přeshraniční pomoci při katastrofách

Na jubilejním dvacátém sněmu

Na jubilejním dvacátém sněmu

René Živný obhájil post předsedy SNK Evropských demokratů

Poutníci jsou vítáni

Poutníci jsou vítáni

Přelouč se stává centrem východočeské trasy svatojakubské cesty