Výtěžek poputuje do Horního Jelení

Region - 01. 12. 2022
Výtěžek poputuje do Horního Jelení

PARDUBICE - XVII. Benefiční večer pro SKP-CENTRUM, o.p.s. se uskuteční tradičně druhou adventní neděli 4. prosince 2022 ve Společenském sále pardubické radnice.

 

„Po dvouleté nucené pauze se v letošním roce opět těšíme na setkání s našimi partnery, příznivci a spolupracujícími organizacemi,“ uvedla Zuzana Kolářová z SKP-CENTRA. Jedná se již o dvanáctý ročník dražby (dražba není veřejná). Letošní kolekce zahrnuje fotografie, keramiku, malby, šperky a další díla umělců, především z Pardubického kraje. Tato díla si lze prohlédnou v Katalogu dražených uměleckých děl, který najdete na webu www.skp-centrum.cz a v den samotný od 16:30 v prostorách Radnice.

 

Benefiční večer je příležitostí spojit zájem o umění spolu s filantropií. Výtěžek z letošní dražby je určen Domovu Simeon v Horní Jelení. „Díky získaným prostředkům budeme moci zasklít venkovní terasu, kde naši klienti rádi tráví svůj čas a umožnit jim využívat terasu i v podzimních a zimních dnech. Svou účastí a nákupem uměleckých děl dražitelé zároveň podpoří celou organizaci SKP-CENTRUM, o.p.s., která již 30 let "pomáhá vstát" osobám v tísni a osobám ohroženým sociálním vyloučením: seniorům, zdravotně postiženým, lidem v krizi a bez přístřeší, obětem domácího násilí, dětem a mladým dospělým bez fungujícího rodinného zázemí, příslušníkům minorit,“ informuje Zuzana Kolářová.

 

Celým večerem bude hosty provázet český bavič, imitátor, moderátor a herec Petr Jablonský. O hudební část večera se postará herečka a šansoniérka Renata Drössler.

 

„Velmi si ceníme spolupráce s umělci, kteří svým talentem a dobrým srdcem pravidelně podporují naše služby. Dovolte mi za všechny jmenovat například pana Martina Víška, paní Darju Čejkovou, paní Jiřinu Rejentovou či Ivana a Janu Baborákovi,“ řekl ředitel SKP-CENTRUM, o.p.s. Jiří Pitaš. (zr) Foto: facebook

Mohlo by vás zajímat:

Vírník se poroučel k zemi

Vírník se poroučel k zemi

Poblíž Kunětic došlo ve středu odpoledne k letecké nehodě

Tady bude nový kruhový objezd

Tady bude nový kruhový objezd

Hlavními důvody výstavby jsou bezpečnost a zklidnění dopravy v lázeňském městě

O parkování a o letišti

O parkování a o letišti

Kraj a město řeší situaci v okolí Pardubické nemocnice

Línek: Zachovat objem financí

Línek: Zachovat objem financí

V Evropském výboru regionů o rychlé přeshraniční pomoci při katastrofách

Na jubilejním dvacátém sněmu

Na jubilejním dvacátém sněmu

René Živný obhájil post předsedy SNK Evropských demokratů

Poutníci jsou vítáni

Poutníci jsou vítáni

Přelouč se stává centrem východočeské trasy svatojakubské cesty