Výtěžek poputuje do Horního Jelení

Region - 01. 12. 2022
Výtěžek poputuje do Horního Jelení

PARDUBICE - XVII. Benefiční večer pro SKP-CENTRUM, o.p.s. se uskuteční tradičně druhou adventní neděli 4. prosince 2022 ve Společenském sále pardubické radnice.

 

„Po dvouleté nucené pauze se v letošním roce opět těšíme na setkání s našimi partnery, příznivci a spolupracujícími organizacemi,“ uvedla Zuzana Kolářová z SKP-CENTRA. Jedná se již o dvanáctý ročník dražby (dražba není veřejná). Letošní kolekce zahrnuje fotografie, keramiku, malby, šperky a další díla umělců, především z Pardubického kraje. Tato díla si lze prohlédnou v Katalogu dražených uměleckých děl, který najdete na webu www.skp-centrum.cz a v den samotný od 16:30 v prostorách Radnice.

 

Benefiční večer je příležitostí spojit zájem o umění spolu s filantropií. Výtěžek z letošní dražby je určen Domovu Simeon v Horní Jelení. „Díky získaným prostředkům budeme moci zasklít venkovní terasu, kde naši klienti rádi tráví svůj čas a umožnit jim využívat terasu i v podzimních a zimních dnech. Svou účastí a nákupem uměleckých děl dražitelé zároveň podpoří celou organizaci SKP-CENTRUM, o.p.s., která již 30 let "pomáhá vstát" osobám v tísni a osobám ohroženým sociálním vyloučením: seniorům, zdravotně postiženým, lidem v krizi a bez přístřeší, obětem domácího násilí, dětem a mladým dospělým bez fungujícího rodinného zázemí, příslušníkům minorit,“ informuje Zuzana Kolářová.

 

Celým večerem bude hosty provázet český bavič, imitátor, moderátor a herec Petr Jablonský. O hudební část večera se postará herečka a šansoniérka Renata Drössler.

 

„Velmi si ceníme spolupráce s umělci, kteří svým talentem a dobrým srdcem pravidelně podporují naše služby. Dovolte mi za všechny jmenovat například pana Martina Víška, paní Darju Čejkovou, paní Jiřinu Rejentovou či Ivana a Janu Baborákovi,“ řekl ředitel SKP-CENTRUM, o.p.s. Jiří Pitaš. (zr) Foto: facebook

Mohlo by vás zajímat:

S vyšším komfortem pro pacienty

S vyšším komfortem pro pacienty

V Pardubické nemocnici jsou dvě nové moderní angiolinky

Nový král mladých chemiků je z Plzně

Nový král mladých chemiků je z Plzně

Vyvrcholila jedna z nejatraktivnějších soutěží pro žáky základních škol

S ambasadorkou země javorového listu

S ambasadorkou země javorového listu

Kanadská firma plánuje u Chvaletic těžbu manganu, vzniknout by mohlo až 400 pracovních míst

Salesiáni se věnují mládeži

Salesiáni se věnují mládeži

V Pardubicích opravili svůj původní dům

Socha, nebo lavička?

Socha, nebo lavička?

Chrudimské sídliště získalo originální kusy mobiliáře

Logistici patří do Pardubic

Logistici patří do Pardubic

Starají se o přepravy, opravy, odsuny i prázdné žaludky