Výtěžek poputuje do Horního Jelení

Region - 01. 12. 2022
Výtěžek poputuje do Horního Jelení

PARDUBICE - XVII. Benefiční večer pro SKP-CENTRUM, o.p.s. se uskuteční tradičně druhou adventní neděli 4. prosince 2022 ve Společenském sále pardubické radnice.

 

„Po dvouleté nucené pauze se v letošním roce opět těšíme na setkání s našimi partnery, příznivci a spolupracujícími organizacemi,“ uvedla Zuzana Kolářová z SKP-CENTRA. Jedná se již o dvanáctý ročník dražby (dražba není veřejná). Letošní kolekce zahrnuje fotografie, keramiku, malby, šperky a další díla umělců, především z Pardubického kraje. Tato díla si lze prohlédnou v Katalogu dražených uměleckých děl, který najdete na webu www.skp-centrum.cz a v den samotný od 16:30 v prostorách Radnice.

 

Benefiční večer je příležitostí spojit zájem o umění spolu s filantropií. Výtěžek z letošní dražby je určen Domovu Simeon v Horní Jelení. „Díky získaným prostředkům budeme moci zasklít venkovní terasu, kde naši klienti rádi tráví svůj čas a umožnit jim využívat terasu i v podzimních a zimních dnech. Svou účastí a nákupem uměleckých děl dražitelé zároveň podpoří celou organizaci SKP-CENTRUM, o.p.s., která již 30 let "pomáhá vstát" osobám v tísni a osobám ohroženým sociálním vyloučením: seniorům, zdravotně postiženým, lidem v krizi a bez přístřeší, obětem domácího násilí, dětem a mladým dospělým bez fungujícího rodinného zázemí, příslušníkům minorit,“ informuje Zuzana Kolářová.

 

Celým večerem bude hosty provázet český bavič, imitátor, moderátor a herec Petr Jablonský. O hudební část večera se postará herečka a šansoniérka Renata Drössler.

 

„Velmi si ceníme spolupráce s umělci, kteří svým talentem a dobrým srdcem pravidelně podporují naše služby. Dovolte mi za všechny jmenovat například pana Martina Víška, paní Darju Čejkovou, paní Jiřinu Rejentovou či Ivana a Janu Baborákovi,“ řekl ředitel SKP-CENTRUM, o.p.s. Jiří Pitaš. (zr) Foto: facebook

Mohlo by vás zajímat:

Především do oblasti dopravy

Především do oblasti dopravy

Investice kraje posílí v letošním roce 1,2 miliardy korun

Za účasti odborníků od nás

Za účasti odborníků od nás

Restaurátoři z Univerzity Pardubice zkoumají malby Emauzského kláštera

Policie hledá svědky

Policie hledá svědky

Chodec po střetu ve Starém Hradišti skončil v nemocnici

Vít Rakušan na Pardubicku

Vít Rakušan na Pardubicku

Ministr vnitra navštívil v pátek LDN Rybitví a „chemičárnu“ v krajském městě

Obor, který studenty baví

Obor, který studenty baví

Chemiklání se letos z Univerzity Pardubice a Cambridge rozšíří i na Oxford

Pro veřejný sektor

Pro veřejný sektor

Kraj rozšiřuje spolupráci s Univerzitou Pardubice