Myslivci jsou pod kontrolou

Region - 13. 12. 2022
Myslivci jsou pod kontrolou

PARDUBICKO - Také v našem kraji, stejně jako po celé republice, probíhají v tomto období kontroly účastníků mysliveckých honů. 

 

Každoročně policisté z Odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál vyrážejí na kontroly mysliveckých honů. Podle zákona č. 119/2002 Sb. o střelných zbraních a střelivu na nich policisté kontrolují zbrojní průkazy, průkazy zbraní a samotné zbraně. Součástí kontroly je i to, zda myslivci před honem nebo v jeho průběhu nejsou pod vlivem alkoholu.

 

Od začátku letošní lovecké sezóny policisté v rámci Pardubického kraje již provedli celkem 14 kontrol a zkontrolovali 293 osob. V jednom případě museli u jednoho z myslivců řešit pozitivní dechovou zkoušku. Muž nadýchal 0,56 promile alkoholu v dechu a policisté mu na místě odebrali zbraň. Tu si mohl následně po vystřízlivění vyzvednout a jeho protiprávní jednání kolegové postoupili k vyřešení správnímu orgánu. Muži hrozí pokuta do výše 30 tisíc korun. Jinak se kontroly obešly bez závažnějších přestupků,“ informovala mluvčí krajských policistů Dita Holečková.

 

Na zatím poslední kontroly policisté vyrazili v sobotu 10. prosince na Pardubicko a Chrudimsko. „Během sobotního dne zkontrolovali celkem čtyři hony. Hned ráno při zahájení to byly hony mysliveckého spolku Bylany a Draha Řestoky. Následovaly hony pořádané mysliveckým spolkem Podlíšťany Ochoz a Hostovice. Celkem se kontrolovaných honů účastnilo 87 myslivců a 9 honců. Všechny kontrolované doklady a zbraně byly v pořádku a nikdo z účastníků nebyl pod vlivem alkoholu,“ sdělila mluvčí Holečková. (zr) Foto: PČR

Mohlo by vás zajímat:

Téměř všichni pro

Téměř všichni pro

Změnu rozpočtového určení daní pro kraje podpořilo přes 200 starostů z Pardubického kraje

Senátoři ve spalovně

Senátoři ve spalovně

Delegace se z Rybitví přesunula k debatě na pardubické radnici

Na univerzitu míří velvyslanec USA

Na univerzitu míří velvyslanec USA

Bijan Sabet se setká s vedením školy a filozofické fakulty a bude mít přednášku

Bedřich Smetana a Pardubice

Bedřich Smetana a Pardubice

Výstava v pokladně muzea připomíná dvojí výročí velikána české hudby

Výkyvy teplot silnicím nesvědčí

Výkyvy teplot silnicím nesvědčí

Letošní zimní údržba je kvůli extrémnímu počasí náročná

Senátorka Horská: Nechci spalovnu

Senátorka Horská: Nechci spalovnu

Politička zve na úterý 27.2. do regionu své kolegyně a kolegy z horní komory Parlamentu