Myslivci jsou pod kontrolou

Region - 13. 12. 2022
Myslivci jsou pod kontrolou

PARDUBICKO - Také v našem kraji, stejně jako po celé republice, probíhají v tomto období kontroly účastníků mysliveckých honů. 

 

Každoročně policisté z Odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál vyrážejí na kontroly mysliveckých honů. Podle zákona č. 119/2002 Sb. o střelných zbraních a střelivu na nich policisté kontrolují zbrojní průkazy, průkazy zbraní a samotné zbraně. Součástí kontroly je i to, zda myslivci před honem nebo v jeho průběhu nejsou pod vlivem alkoholu.

 

Od začátku letošní lovecké sezóny policisté v rámci Pardubického kraje již provedli celkem 14 kontrol a zkontrolovali 293 osob. V jednom případě museli u jednoho z myslivců řešit pozitivní dechovou zkoušku. Muž nadýchal 0,56 promile alkoholu v dechu a policisté mu na místě odebrali zbraň. Tu si mohl následně po vystřízlivění vyzvednout a jeho protiprávní jednání kolegové postoupili k vyřešení správnímu orgánu. Muži hrozí pokuta do výše 30 tisíc korun. Jinak se kontroly obešly bez závažnějších přestupků,“ informovala mluvčí krajských policistů Dita Holečková.

 

Na zatím poslední kontroly policisté vyrazili v sobotu 10. prosince na Pardubicko a Chrudimsko. „Během sobotního dne zkontrolovali celkem čtyři hony. Hned ráno při zahájení to byly hony mysliveckého spolku Bylany a Draha Řestoky. Následovaly hony pořádané mysliveckým spolkem Podlíšťany Ochoz a Hostovice. Celkem se kontrolovaných honů účastnilo 87 myslivců a 9 honců. Všechny kontrolované doklady a zbraně byly v pořádku a nikdo z účastníků nebyl pod vlivem alkoholu,“ sdělila mluvčí Holečková. (zr) Foto: PČR

Mohlo by vás zajímat:

Zvířátka cítí jaro

Zvířátka cítí jaro

Koně a kozy se proháněli po silnici

Alternativní cestou

Alternativní cestou

Obce z Pardubického kraje mohou žádat o dotaci na sdílení (elektro)kol

Ceny již neodpovídají

Ceny již neodpovídají

Limity na přivaděče by měla vláda odstranit usnesením

Vsadili na koncovku

Vsadili na koncovku

Východočeskej svět uspěl na veletrhu cestovního ruchu v Praze

Těžbu manganu už testují

Těžbu manganu už testují

Do regionu může přinést až 400 pracovních míst

David porazil Goliáše

David porazil Goliáše

Česká firma z Polabí vyhrála soudní spor o oblíbený drobený dort nad nadnárodním gigantem