O lázeňském městě

Region - 09. 01. 2023
O lázeňském městě

LÁZNĚ BOHDANEČ - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se starostou města Josefem Štěpanovským a místostarostkou Terezou Novotnou. Zajímal se především o plány nově zvolené samosprávy, mezi které patří sloučení obou stupňů základní školy do jednoho areálu. Řeč byla také o výrazném uklidnění dopravy v lázeňském městě po převodu silnice I/36 na kraj a zamezení vjezdu kamionů. To by mohlo být ještě podpořené vybudováním kruhového objezdu v Semtíně na křižovatce směr Lázně Bohdaneč a Černá u Bohdanče.

 

„Převedení původní silnice I/36 na silnici II. třídy do majetku kraje bylo jedinou možností, jak Lázním Bohdaneč ulehčit od tranzitní kamionové dopravy. Ta jednoznačně patří na dálnici a po otevření dvou úseků dálnice D35 až do Ostrova se nyní zátěž posunula více na východ našeho kraje. V Bohdanči tak bylo možné zamezit vjezdu kamionů, avšak bohužel dochází k tomu, že někteří řidiči se snaží zákaz porušovat a volí alternativní trasy přes menší obce v okolí. Nyní proto řešíme možnost vybudování kruhového objezdu v Semtíně na křižovatce směrem na Lázně Bohdaneč a Černou u Bohdanče s tím, že by mohl být zákaz vjezdu kamionů protažen až na tuto úroveň. Samotná křižovatka je nyní velmi nebezpečná a nepřehledná,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

 

Toho starosta Štěpanovský informoval o plánovaných investicích lázeňského města. „Největší investiční akcí, kterou nyní připravujeme a intenzivně řešíme je sloučení obou stupňů naší základní školy do jednoho areálu. Chtěli bychom vybudovat přístavbu pro první stupeň, aby děti nemusely docházet do tělocvičny, na oběd a do družiny a vše bylo na jednom místě. Vítám proto pomoc pana hejtmana s identifikací potenciálních vhodných dotačních titulů, a to jak z národních, tak evropských zdrojů,“ sdělil starosta Štěpanovský. (DoB) Ilustrační foto: kultura.cz (Na snímku budova základní školy ve městě)

Mohlo by vás zajímat:

V Kladrubech s mezinárodní účastí

V Kladrubech s mezinárodní účastí

Jedni z nejlepších vozatajů světa zavítali na Rudolfův pohár 2024

Snaží se nalézt dohodu

Snaží se nalézt dohodu

Společné komuniké Pardubického kraje, Nemocnic Pardubického kraje a Lékařského odborového klubu

Zvána je i široká veřejnost

Zvána je i široká veřejnost

Na Univerzitě Pardubice vystoupí světová špička ve 3D designu

Chytré hodinky zalarmovaly hasiče

Chytré hodinky zalarmovaly hasiče

Ti nezaváhali a okamžitě se pustili do záchrany lidského života

Ke 111. výročí existence

Ke 111. výročí existence

Speciální škola v Pardubicích dostala nový objekt integračního centra

Mělo by býti plnohodnotné

Mělo by býti plnohodnotné

Kraj vyhlásil výběrové řízení na vybudování návštěvnického centra na pardubickém zámku