O lázeňském městě

Region - 09. 01. 2023
O lázeňském městě

LÁZNĚ BOHDANEČ - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se starostou města Josefem Štěpanovským a místostarostkou Terezou Novotnou. Zajímal se především o plány nově zvolené samosprávy, mezi které patří sloučení obou stupňů základní školy do jednoho areálu. Řeč byla také o výrazném uklidnění dopravy v lázeňském městě po převodu silnice I/36 na kraj a zamezení vjezdu kamionů. To by mohlo být ještě podpořené vybudováním kruhového objezdu v Semtíně na křižovatce směr Lázně Bohdaneč a Černá u Bohdanče.

 

„Převedení původní silnice I/36 na silnici II. třídy do majetku kraje bylo jedinou možností, jak Lázním Bohdaneč ulehčit od tranzitní kamionové dopravy. Ta jednoznačně patří na dálnici a po otevření dvou úseků dálnice D35 až do Ostrova se nyní zátěž posunula více na východ našeho kraje. V Bohdanči tak bylo možné zamezit vjezdu kamionů, avšak bohužel dochází k tomu, že někteří řidiči se snaží zákaz porušovat a volí alternativní trasy přes menší obce v okolí. Nyní proto řešíme možnost vybudování kruhového objezdu v Semtíně na křižovatce směrem na Lázně Bohdaneč a Černou u Bohdanče s tím, že by mohl být zákaz vjezdu kamionů protažen až na tuto úroveň. Samotná křižovatka je nyní velmi nebezpečná a nepřehledná,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

 

Toho starosta Štěpanovský informoval o plánovaných investicích lázeňského města. „Největší investiční akcí, kterou nyní připravujeme a intenzivně řešíme je sloučení obou stupňů naší základní školy do jednoho areálu. Chtěli bychom vybudovat přístavbu pro první stupeň, aby děti nemusely docházet do tělocvičny, na oběd a do družiny a vše bylo na jednom místě. Vítám proto pomoc pana hejtmana s identifikací potenciálních vhodných dotačních titulů, a to jak z národních, tak evropských zdrojů,“ sdělil starosta Štěpanovský. (DoB) Ilustrační foto: kultura.cz (Na snímku budova základní školy ve městě)

Mohlo by vás zajímat:

Na jubilejním dvacátém sněmu

Na jubilejním dvacátém sněmu

René Živný obhájil post předsedy SNK Evropských demokratů

Poutníci jsou vítáni

Poutníci jsou vítáni

Přelouč se stává centrem východočeské trasy svatojakubské cesty

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Bojové vozidlo MARS 4x4 bylo oceněno na mezinárodním veletrhu obranné techniky

Explosia má Osobnost roku

Explosia má Osobnost roku

Na IDETu byl oceněn také odborník z oboru trhavin Ladislav Říha

Potřetí za sebou

Potřetí za sebou

Obnova Zámku Pardubice bodovala v prestižní soutěži Gloria musaealis

Naděje od týmu profesora Holčapka

Naděje od týmu profesora Holčapka

Univerzita Pardubice představila koncept klinické studie diagnostiky rakoviny slinivky