Již projekt je velmi důležitý

Region - 24. 01. 2023
Již projekt je velmi důležitý

PARDUBICKO - Projektanti staveb a technici ve výstavbě tvoří důležitou součást stavební komunity. Bez nich by sebelepší architektonický návrh nedošel ke správné a bezpečné realizaci. Valnou hromadu jejich profesní komory (ČKAIT) v Pardubickém kraji navštívil investiční náměstek hejtmana Roman Línek.

 

„Pardubický kraj je v současné době jeden z největších investorů v regionu. Jenom v loňském roce bylo dokončeno 22 staveb kraje v celkové hodnotě přes dvě miliardy korun a nyní se pracuje na dalších 24 stavbách v hodnotě přes tři a půl miliardy korun. Začátkem února pak projednáme nový investiční plán. Při všech těchto akcích bychom se bez projekčních inženýrů a techniků neobešli a patří jim naše poděkování,“ řekl Línek.

 

Zároveň připomenul další ročník soutěže Stavba roku v Pardubickém kraji, který pořádají společně kraj s ČKAIT a Svazem podnikatelů ve stavebnictví jednou za dva roky. Cílem soutěže je zviditelnit stavební kulturu a výsledky práce v tomto oboru. Hlásit je možné stavby zhotovené, zkolaudované nebo uvedené do provozu na území Pardubického kraje v období od 1. 7. 2021 do 30. 6. 2023. „Porota bude opět udělovat maximálně čtyři ceny Stavba roku bez rozdílu kategorií. Pro tento ročník jsme nově vyhlásili soutěž o Zvláštní cenu poroty za nejlepší úpravu veřejného prostoru a Zvláštní cenu poroty za nejlépe upravenou a udržovanou okružní křižovatku v Pardubickém kraji,“ dodal Roman Línek. (zun) Foto: Pk (Na snímku jeden z laureátů Stavby roku 2021:  Most Valy – Mělice)

Mohlo by vás zajímat:

V Kladrubech s mezinárodní účastí

V Kladrubech s mezinárodní účastí

Jedni z nejlepších vozatajů světa zavítali na Rudolfův pohár 2024

Snaží se nalézt dohodu

Snaží se nalézt dohodu

Společné komuniké Pardubického kraje, Nemocnic Pardubického kraje a Lékařského odborového klubu

Zvána je i široká veřejnost

Zvána je i široká veřejnost

Na Univerzitě Pardubice vystoupí světová špička ve 3D designu

Chytré hodinky zalarmovaly hasiče

Chytré hodinky zalarmovaly hasiče

Ti nezaváhali a okamžitě se pustili do záchrany lidského života

Ke 111. výročí existence

Ke 111. výročí existence

Speciální škola v Pardubicích dostala nový objekt integračního centra

Mělo by býti plnohodnotné

Mělo by býti plnohodnotné

Kraj vyhlásil výběrové řízení na vybudování návštěvnického centra na pardubickém zámku