Již projekt je velmi důležitý

Region - 24. 01. 2023
Již projekt je velmi důležitý

PARDUBICKO - Projektanti staveb a technici ve výstavbě tvoří důležitou součást stavební komunity. Bez nich by sebelepší architektonický návrh nedošel ke správné a bezpečné realizaci. Valnou hromadu jejich profesní komory (ČKAIT) v Pardubickém kraji navštívil investiční náměstek hejtmana Roman Línek.

 

„Pardubický kraj je v současné době jeden z největších investorů v regionu. Jenom v loňském roce bylo dokončeno 22 staveb kraje v celkové hodnotě přes dvě miliardy korun a nyní se pracuje na dalších 24 stavbách v hodnotě přes tři a půl miliardy korun. Začátkem února pak projednáme nový investiční plán. Při všech těchto akcích bychom se bez projekčních inženýrů a techniků neobešli a patří jim naše poděkování,“ řekl Línek.

 

Zároveň připomenul další ročník soutěže Stavba roku v Pardubickém kraji, který pořádají společně kraj s ČKAIT a Svazem podnikatelů ve stavebnictví jednou za dva roky. Cílem soutěže je zviditelnit stavební kulturu a výsledky práce v tomto oboru. Hlásit je možné stavby zhotovené, zkolaudované nebo uvedené do provozu na území Pardubického kraje v období od 1. 7. 2021 do 30. 6. 2023. „Porota bude opět udělovat maximálně čtyři ceny Stavba roku bez rozdílu kategorií. Pro tento ročník jsme nově vyhlásili soutěž o Zvláštní cenu poroty za nejlepší úpravu veřejného prostoru a Zvláštní cenu poroty za nejlépe upravenou a udržovanou okružní křižovatku v Pardubickém kraji,“ dodal Roman Línek. (zun) Foto: Pk (Na snímku jeden z laureátů Stavby roku 2021:  Most Valy – Mělice)

Mohlo by vás zajímat:

Především do oblasti dopravy

Především do oblasti dopravy

Investice kraje posílí v letošním roce 1,2 miliardy korun

Za účasti odborníků od nás

Za účasti odborníků od nás

Restaurátoři z Univerzity Pardubice zkoumají malby Emauzského kláštera

Policie hledá svědky

Policie hledá svědky

Chodec po střetu ve Starém Hradišti skončil v nemocnici

Vít Rakušan na Pardubicku

Vít Rakušan na Pardubicku

Ministr vnitra navštívil v pátek LDN Rybitví a „chemičárnu“ v krajském městě

Obor, který studenty baví

Obor, který studenty baví

Chemiklání se letos z Univerzity Pardubice a Cambridge rozšíří i na Oxford

Pro veřejný sektor

Pro veřejný sektor

Kraj rozšiřuje spolupráci s Univerzitou Pardubice