Zloděj kol dopaden

Region - 26. 01. 2023
Zloděj kol dopaden

CHRUDIMSKO - Kriminalisté objasnili sérií krádeží jízdních kol, která trápila obyvatele regionu. Koncem minulého týdne chrudimští kriminalisté zadrželi 26letého muže, který se dopustil téměř dvou desítek krádeží bicyklů. O den později ho policisté eskortovali do vazební věznice. 

 

Pachatel vnikal na pozemky rodinných domů, ze kterých se ztrácela volně odstavená jízdní kola. Odcizená je vždy používal do té doby, než se mu někde jinde zalíbilo jiné. To „staré“ buď před tím prodal, nebo ho na místě činu odstavil a vyměnil za lepší. Nejdražší kolo, které se mu podařilo odcizit, bylo vyčísleno na částku 140 000 korun.

  

Komisař Lukáš Maier z chrudimské kriminálky uvádí: „Díky získaným kamerovým záznamům ze Slatiňan a Chrudimi a dále díky kamerám soukromých subjektů a svědectví na základě zveřejněných informací se kriminalistům podařilo zmapovat trasu pachatele a následně zjistit jeho totožnost. Bohužel se však jednalo o osobu bez stálého bydliště, tudíž bylo policistům jasné, že jeho zadržení bude dílem policejního štěstí a náhody.“

 

Ale protože se náhody dějí nejen v pohádkách a policistům štěstí v podobě oznámení od jedné paní přišlo, zloděje kol se podařilo zadržet. Uvedená žena si všimla nedaleko nádraží ve Slatiňanech volně odloženého jízdního kola a zavolala nám. My jsme zjistili, že se jedná o jízdní kolo, které bylo ten den v ranních hodinách odcizeno. Kriminalisté věděli, že se pachatel s jedním kolem nespokojí, a proto se okamžitě rozjeli do slatiňanských ulic. Po několika minutách od oznámení nálezu kriminalisté zadrželi šestadvacetiletého muže s bohatou trestní minulostí. Majetkové trestné činnosti se dopouštěl i přesto, že byl v posledních třech letech za obdobnou majetkovou trestnou činnost odsouzen.

 

Muže jsme obvinili z pokračujícího trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. Vzhledem k tomu, že byl v minulosti za stejnou trestnou činnost stíhán, kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby, kterému soud vyhověl. V případě pravomocného odsouzení obviněnému hrozí trest odnětí svobody až na 5 let.

 

Část jízdních kol se nám již podařilo vrátit majitelům. K osobě obviněného můžeme říci, že se jedná o osobu bez domova, která si podle kriminalistů chtěla prodejem kradených kol „vydělat“ na nákup drog. MARKÉTA JANOVSKÁ, tisková mluvčí policie Pardubického kraje  Foto: PČR

Mohlo by vás zajímat:

Hledají se neznámý řidič a svědci

Hledají se neznámý řidič a svědci

Pomozte policii s řádným objasněním dopravní nehody u Dražkovic

Čtyři hosté, jedno téma

Čtyři hosté, jedno téma

Jak se vypořádat s klimatickou změnou? Udržitelná talkshow nabila Pardubice novou energií

Za zásluhy a za záchranu

Za zásluhy a za záchranu

Ocenění Pardubického kraje vstupují do druhého desetiletí

Policisté se zaměřili na cizince

Policisté se zaměřili na cizince

S jedním mužem je vedeno řízení o jeho vyhoštění

Zvláštní ocenění za počin roku

Zvláštní ocenění za počin roku

Na ocenění Gloria musaealis 2023 tentokrát bodovala Gočárova galerie

Prezident Pavel zamíří na Pardubicko

Prezident Pavel zamíří na Pardubicko

Hlava státu navštíví Explosii, nemocnici a poklepe základní kamen Centra leteckého výcviku