Osudná ruka v nepřehledné situaci

Fotbal - 04. 02. 2023
Osudná ruka v nepřehledné situaci

PARDUBICE – Ruka domácího Dominika Kostky v pokutovém území, po níž následovala na základě zásahu VAR Jurečkou bezpečně proměněná penalta v 19. minutě, poznamenala začátek a vlastně i celý průběh utkání 18. kola základní části Fortuna:ligy, které bylo pro FK Pardubice zároveň premiérou na vlastním stadionu. Do CFIG Areny přijela Slavia Praha...

 

Před vyprodaným hledištěm se v první půli odehrával slušný mač, domácí se lídra nezalekli a dostali se do několika pěkných šancí (Chlumecký, Hlavatý a dvakrát snaživý Kostka), škoda též zmařeného sóla Černého.

 

Po přestávce zazvonila ve 49. minutě tyčka branky Slavie po technické střele Hlavatého. Hosté měli nejprve herně mírně navrch, nicméně Pardubičtí se rovněž snažili. Po perfektní přihrávce Mareše měl šanci v 66. minutě vyrovnat Janošek, střílel však těsně nad. O tři minuty později se dostal do obrovské příležitosti Lima. Slavia pak jako by na delší čas ztratila veškerou šťávu. Za pozornost stál Olayinkův pokus v 83. minutě. Situaci v závěru si však lídr již s jistotou uhlídal. Po nevydařeném závaru před brankou Slavie v prodloužení, kdy vyrovnání bylo na spadnutí, následoval trest v podobě gólu Olayinky. Škoda, škoda.

 

Na Zlín, jenž remizoval v Jablonci, nyní Pardubice ztrácejí v závěru tabulky tři body.

 

FK Pardubice – SK Slavia Praha 0:2 (0:1). Přihlíželo 4620 diváků (vyprodáno). (ro) Foto z utkání: RADEK KLIER (Na snímku Olayinka v modrém dresu Slavie a domácí Tischler s Rosou)

 

Podrobný referát včetně sestavy přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.

Mohlo by vás zajímat:

Pardubice povede Saňák

Pardubice povede Saňák

Fotbalisté Pardubic povede nový realizační tým

Vítězná rozlučka v Ďolíčku

Vítězná rozlučka v Ďolíčku

Pardubičtí fotbalisté naposledy vedení trenérem Kováčem porazili Bohemians a přeskočili je v konečném účtování

Pardubice se zachránily!

Pardubice se zachránily!

Pardubičtí fotbalisté doma smetli Karvinou

Tak ještě ne…

Tak ještě ne…

Pardubičtí fotbalisté prohráli v Jablonci

Další cenná výhra!

Další cenná výhra!

Pardubice porazily českobudějovické Dynamo

Ichovy seminůžky a Krobotova pojistka

Ichovy seminůžky a Krobotova pojistka

„Záchranářské“ utkání se Zlínem ve znamení dvou zcela rozdílných poločasů