Z Boleslavi se třemi body

Fotbal - 12. 02. 2023

MLADÁ BOLESLAV Neoslepl sudí Berka? Tak se v neděli odpoledne ptal v ochozech Lokotrans Areny redaktor Týdeníku Pernštejn, jelikož mu na začátku utkání 19. kola Fortuna:ligy mezi Mladou Boleslaví a Pardubicemi přišlo neuvěřitelné, kolik zákroků na hráče hostujícího celku rozhodčí přehlédl. Nicméně přišla 23. minuta, uvolněný Janošek dobře vystřelil na bránu a odražený míč skončil v domácí síti. Pardubičtí od této chvíle vedli 1:0 a ohromnou vůlí již nedopustili jakoukoli korekci výsledku.

Tentokrát to byli hráči Mladé Boleslavi, kdož se trápili s koncovkou. Pět minut před koncem druhé půle se ocitl ve velké šanci pardubický Sychra, skóre se však nezměnilo, stejně jako po infarktovém šestiminutovém prodloužení. Tři dovážené body mají samozřejmě cenu zlata a jsou povzbuzením před klíčovým zápasem se Zlínem, k němuž dojde příští neděli doma v Pardubicích.

FK Mladá Boleslav – FK Pardubice 0:1 (0:1) Přihlíželo 1240 diváků. (ro) Foto z utkání: RADEK KLIER (Na snímku pardubický Tomáš Vlček s boleslavským Milanem Škodou)

Podrobný referát včetně sestavy přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.