Zase nešťastná ruka...

Fotbal - 04. 03. 2023
Zase nešťastná ruka...

PARDUBICE – Opět to nemohlo začít lépe. Účet utkání 22. kola základní části Fortuna:ligy hraného dnes odpoledne v CFIG Areně otevřel brankově domácí kapitán Pavel Černý již ve 3. minutě. Proti jeho excelentním nůžkám neměl ostravský golman Laštůvka šanci. Baník mohl plakat i ve 12. minutě, Janošek se, žel, trefil jen do tyče. Zazvonila však také brána Pardubických o pět minut později, kdy se v šanci ocitl Plavšić. Hra se poté plynule přelévala z jedné strany na druhou, škoda zmařené Kostkovy střely v 31. minutě. Pak ovšem přišla Hranáčova neúmyslná ruka v pokutovém území před domácí svatyní, po níž bývalý miláček pardubického publika, dnes ale v ostravském dresu hrající Cadu ve 34. minutě z penalty vyrovnal.

 

Divák se rozhodně nenudil ani po začátku druhé půle, ač hra celkově znervózněla a pohledné okamžiky střídala křeč a s ní někdy také chyby. Marný byl i vzruch v 76. minutě, těsně předtím domácí nezužitkovali přímý kop ani následný roh. Čekání na rozhodující gól, eliminující možný návrat na dno prvoligové tabulky, se protahovalo, protahovalo a protahovalo... Ale už se nic nestalo ani v pětiminutovém nastavení. A naštěstí „plichtil“ i Zlín v Brně, takže Pardubičtí zůstávají předposlední.

 

FK Pardubice – FC Baník Ostrava 1:1 (1:1). Přihlíželo 4527 diváků. (ro) Foto z utkání: MILAN KŘIČEK (Na snímku kapitán domácího celku a střelec nádherného gólu Pavel Černý)

 

Podrobný referát včetně sestavy přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.

 

Mohlo by vás zajímat:

Zpátky na dno

Zpátky na dno

Pardubičtí fotbalisté prohráli na Bohemce

Ztráta bodů v Olomouci

Ztráta bodů v Olomouci

Pardubičtí fotbalisté ještě v 98. minutě vedli…

Dotáhli se bodově na Zlín

Dotáhli se bodově na Zlín

První gól Pardubic na novém stadionu vstřelil Dominik Janošek

Z Boleslavi se třemi body

Z Boleslavi se třemi body

Dominik Janošek nezaváhal, vystřelil a odražený míč rozhodl o výsledku utkání

Osudná ruka v nepřehledné situaci

Osudná ruka v nepřehledné situaci

Pardubičtí fotbalisté sehráli se Slavií vyrovnané utkání, škoda zmařených šancí

Název stadionu je posvěcen

Název stadionu je posvěcen

Už je to i vidět: Fotbalisté budou hrát ve CFIG Areně