Uspět může řada obcí

Region - 09. 03. 2023
Uspět může řada obcí

PRAHA / PARDUBICKO - Vyhlašovatelé a spoluvyhlašovatelé soutěže Vesnice roku organizují ve spolupráci s vítězi krajských kol posledního ročníku soutěže sérii motivačních seminářů pro obce, které přihlášku do letošního ročníku zvažují. Semináře se uskuteční ve třech březnových termínech.

 

„Všem potenciálním zájemcům ze strany starostů a vedení obcí doporučuji neváhat a do soutěže se přihlásit. V Pardubickém kraji se máme rozhodně čím pochlubit. Při svých cestách po venkově a krajských obcích jsem měl možnost vidět mnohé, a proto si myslím, že řada vesnic má velkou šanci v soutěži uspět. Jedná se o prestižní soutěž s dlouholetou tradicí, která mezi obcemi vytváří zdravou soutěživost. Obce, které v soutěži uspějí, se snažíme podpořit i z krajských peněz. Pro tento rok jsme odměnu zdvojnásobili, z původního 1,5 milionu korun rozdělíme letos mezi obce 3 miliony. Kromě finanční motivace je to také možnost pro načerpání zkušeností a příkladů dobré praxe z jiných obcí,“ uvedl krajský radní pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil.

 

Letošní ročník soutěže Vesnice roku bude vyhlášen 29. března 2023 v prostorách Senátu PČR. Po oficiálním vyhlášení a podpisu podmínek soutěže budou tyto podmínky zveřejněny na webu soutěže. Přihlášky bude možné podávat od 29. března do 28. dubna 2023. Vítěz bude oznámen na slavnostním vyhlášení výsledků celostátního kola v Luhačovicích 16. září 2023. (DeP) Ilustrační foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ

Mohlo by vás zajímat:

Ceny již neodpovídají

Ceny již neodpovídají

Limity na přivaděče by měla vláda odstranit usnesením

Vsadili na koncovku

Vsadili na koncovku

Východočeskej svět uspěl na veletrhu cestovního ruchu v Praze

Těžbu manganu už testují

Těžbu manganu už testují

Do regionu může přinést až 400 pracovních míst

David porazil Goliáše

David porazil Goliáše

Česká firma z Polabí vyhrála soudní spor o oblíbený drobený dort nad nadnárodním gigantem

Nezamýšlená koupel v rybníku

Nezamýšlená koupel v rybníku

Brzká ranní záchrana akce v Miřeticích se zdařila

O aktuálním stavu investic

O aktuálním stavu investic

ŘSD v letošním roce plánuje zahájení stavby dalších úseků D35