O aktuálním stavu investic

Region - 16. 03. 2023
O aktuálním stavu investic

PARDUBICKO - Informace o aktuálním stavu investic Ředitelství silnic a dálnic ČR v Pardubickém kraji byly hlavním tématem jednání hejtmana Martina Netolického s ředitelem krajské správy této státní organizace Bohumilem Vebrem. Ten hejtmana seznámil především s průběhem příprav výstavby dalších úseků dálnice D35. Vzhledem k tomu, že se jednání zúčastnili také starosta Žamberku Jiří Mencák a místostarosta Ondřej Jireš, hovořilo se také o investicích na silnici I/11 a obchvatu Žamberku.

 

„Po dokončení prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem do Časů a do Ostrova je pro nás důležité, abychom měli aktuální informace o stavu příprav dalších úseků kolem Vysokého Mýta a Litomyšle, protože to jsou dvě velká sídla dlouhodobě zatížená nákladní kamionovou dopravou. Ještě v letošním roce plánu ŘSD zahájit stavbu téměř 12 kilometrů dlouhého úseku mezi Janovem a Opatovcem, kde již bylo dokončeno výběrové řízení a je vybrán dodavatel stavby. Dále by v letošním roce měla být zahájena stavba šestikilometrového úseku Vysoké Mýto – Džbánov a samostatná stavba tunelu Homole,“ řekl hejtman Martin Netolický.

 

Tématem setkání, kterého se zúčastnili také starosta a místostarosta Žamberku, byly také investice na silnici I/11 při vjezdu do města od Jablonného nad Orlicí. Město zde řeší především sjezd do areálu, ve kterém se nachází kemp, koupaliště a město zde plánuje také budování zimního stadionu. „Naším záměrem je domluvit se s ŘSD na vybudování sjezdu ze silnice I/11, který by zároveň sloužil jako vjezdová brána do města a pomohl by k uklidnění dopravy na vjezdu do centra. Je to téma, o kterém se ve městě hovoří přes 10 let a v souvislosti s naším plánem na vybudování zimního stadionu nyní opět ožívá. V našem případě bychom pak až po tuto vjezdovou bránu chtěli protáhnout veřejné osvětlení a následně zajistili komunikace uvnitř samotného areálu,“ uvedl starosta Žamberku Jiří Mencák. Ředitel krajské správy ŘSD Bohumil Vebr přislíbil, že bude na tento sjezd zadáno vypracování projektové dokumentace, ze které vyplyne optimální varianta řešení celé lokality. (DoB) Foto: Pk (Na snímku zleva Bohumil Vebr a Martin Netolický)

Mohlo by vás zajímat:

Zvířátka cítí jaro

Zvířátka cítí jaro

Koně a kozy se proháněli po silnici

Alternativní cestou

Alternativní cestou

Obce z Pardubického kraje mohou žádat o dotaci na sdílení (elektro)kol

Ceny již neodpovídají

Ceny již neodpovídají

Limity na přivaděče by měla vláda odstranit usnesením

Vsadili na koncovku

Vsadili na koncovku

Východočeskej svět uspěl na veletrhu cestovního ruchu v Praze

Těžbu manganu už testují

Těžbu manganu už testují

Do regionu může přinést až 400 pracovních míst

David porazil Goliáše

David porazil Goliáše

Česká firma z Polabí vyhrála soudní spor o oblíbený drobený dort nad nadnárodním gigantem