Ceny již neodpovídají

Region - 21. 03. 2023
Ceny již neodpovídají

PARDUBICE - V pátek se uskutečnilo jednání zástupců Pardubického kraje s představiteli Ministerstva dopravy a Státního fondu dopravní infrastruktury. Hovořilo se o odstranění limitů pro stavbu jednotlivých přivaděčů dálnice D35 a o možném navýšení prostředků na jejich stavbu.

 

„Domluvili jsme se, že Ministerstvo dopravy předloží na vládu usnesení, na jehož základě budou odstraněny limity na stavbu jednotlivých přivaděčů při zachování celkového limitu 2,7 miliardy korun. Původně celou problematiku řešilo pouze memorandum, ale po dohodě bude rozvolnění zakotveno přímo v usnesení vlády,“ uvedl náměstek hejtmana Pardubického kraje Michal Kortyš. Jednání by měla pokračovat letos v červnu, kdy se bude hovořit o navýšení tranše pro letošní rok. „V tu chvíli budeme vědět, jak postupují jednotlivé stavby přivaděčů. Pokud by šlo všechno podle plánu, žádali bychom navýšení alespoň o 180 milionů korun a letos bychom tak prostavěli celkem 760 milionů korun,“ uvedl Kortyš.


Původně bylo pro letošní rok na stavbu přivaděčů připraveno 350 milionů korun a 233 milionů kraj převedl z minulého roku. Pardubický kraj má na stavbu přivaděčů přislíbeno celkem 2,7 miliardy korun. „Tato částka byla nastavena před několika lety a už neodpovídá současným cenám zhotovení staveb. O navýšení celkové částky na stavbu přivaděčů budeme i nadále jednat,“ dodal Kortyš. (DoB) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Na jubilejním dvacátém sněmu

Na jubilejním dvacátém sněmu

René Živný obhájil post předsedy SNK Evropských demokratů

Poutníci jsou vítáni

Poutníci jsou vítáni

Přelouč se stává centrem východočeské trasy svatojakubské cesty

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Bojové vozidlo MARS 4x4 bylo oceněno na mezinárodním veletrhu obranné techniky

Explosia má Osobnost roku

Explosia má Osobnost roku

Na IDETu byl oceněn také odborník z oboru trhavin Ladislav Říha

Potřetí za sebou

Potřetí za sebou

Obnova Zámku Pardubice bodovala v prestižní soutěži Gloria musaealis

Naděje od týmu profesora Holčapka

Naděje od týmu profesora Holčapka

Univerzita Pardubice představila koncept klinické studie diagnostiky rakoviny slinivky