Ceny již neodpovídají

Region - 21. 03. 2023
Ceny již neodpovídají

PARDUBICE - V pátek se uskutečnilo jednání zástupců Pardubického kraje s představiteli Ministerstva dopravy a Státního fondu dopravní infrastruktury. Hovořilo se o odstranění limitů pro stavbu jednotlivých přivaděčů dálnice D35 a o možném navýšení prostředků na jejich stavbu.

 

„Domluvili jsme se, že Ministerstvo dopravy předloží na vládu usnesení, na jehož základě budou odstraněny limity na stavbu jednotlivých přivaděčů při zachování celkového limitu 2,7 miliardy korun. Původně celou problematiku řešilo pouze memorandum, ale po dohodě bude rozvolnění zakotveno přímo v usnesení vlády,“ uvedl náměstek hejtmana Pardubického kraje Michal Kortyš. Jednání by měla pokračovat letos v červnu, kdy se bude hovořit o navýšení tranše pro letošní rok. „V tu chvíli budeme vědět, jak postupují jednotlivé stavby přivaděčů. Pokud by šlo všechno podle plánu, žádali bychom navýšení alespoň o 180 milionů korun a letos bychom tak prostavěli celkem 760 milionů korun,“ uvedl Kortyš.


Původně bylo pro letošní rok na stavbu přivaděčů připraveno 350 milionů korun a 233 milionů kraj převedl z minulého roku. Pardubický kraj má na stavbu přivaděčů přislíbeno celkem 2,7 miliardy korun. „Tato částka byla nastavena před několika lety a už neodpovídá současným cenám zhotovení staveb. O navýšení celkové částky na stavbu přivaděčů budeme i nadále jednat,“ dodal Kortyš. (DoB) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Hledají se neznámý řidič a svědci

Hledají se neznámý řidič a svědci

Pomozte policii s řádným objasněním dopravní nehody u Dražkovic

Čtyři hosté, jedno téma

Čtyři hosté, jedno téma

Jak se vypořádat s klimatickou změnou? Udržitelná talkshow nabila Pardubice novou energií

Za zásluhy a za záchranu

Za zásluhy a za záchranu

Ocenění Pardubického kraje vstupují do druhého desetiletí

Policisté se zaměřili na cizince

Policisté se zaměřili na cizince

S jedním mužem je vedeno řízení o jeho vyhoštění

Zvláštní ocenění za počin roku

Zvláštní ocenění za počin roku

Na ocenění Gloria musaealis 2023 tentokrát bodovala Gočárova galerie

Prezident Pavel zamíří na Pardubicko

Prezident Pavel zamíří na Pardubicko

Hlava státu navštíví Explosii, nemocnici a poklepe základní kamen Centra leteckého výcviku