Zvířátka cítí jaro

Region - 22. 03. 2023
Zvířátka cítí jaro

PARDUBICKO - Nestává se často, že by policisté řešili zvířata v silnici. Nyní však se zabývali během jednoho dne v našem regionu hned dvěma takovými případy. 

 

„V prvním případě se jednalo o oznámení na tísňovou linku, že mezi obcemi Kozlov a Pazucha pobíhají po silnici čtyři koně. Na místo proto okamžitě vyrazili policisté z Litomyšle. Po jejich příjezdu se na louce hned vedle silnice skutečně volně prohánělo stádo koní. V té chvíli už byl na místě také jejich majitel, který si koně zajistil. Policisté celou událost vyřešili na místě pokutou a poučením majitele,“ informoval tisková mluvčí krajské policie Iveta Kopecká.

 

O necelou hodinu později vyjížděli chrudimští policisté k další události, kde také hrála hlavní roli zvířata. „Tentokrát se však jednalo o kozy. Oznamovatel policistům řekl, že mu na jeho pozemek u plotu někdo uvázal dvě kozy, které mají volný pohyb do vozovky, a navíc mu okusují živý plot. Ještě před příjezdem policistů si zvířata zamotala popruhy v keři, a tím si úplně omezila pohyb. Díky dobré místní znalosti policisté okamžitě věděli, kdo na místě kozy přivázal. Majitele proto kontaktovali, aby si oba přežvýkavce převzal a celou událost oznámili příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení,“ popsala situaci a její řešení mluvčí. (zr) Foto: PČR

Mohlo by vás zajímat:

S vyšším komfortem pro pacienty

S vyšším komfortem pro pacienty

V Pardubické nemocnici jsou dvě nové moderní angiolinky

Nový král mladých chemiků je z Plzně

Nový král mladých chemiků je z Plzně

Vyvrcholila jedna z nejatraktivnějších soutěží pro žáky základních škol

S ambasadorkou země javorového listu

S ambasadorkou země javorového listu

Kanadská firma plánuje u Chvaletic těžbu manganu, vzniknout by mohlo až 400 pracovních míst

Salesiáni se věnují mládeži

Salesiáni se věnují mládeži

V Pardubicích opravili svůj původní dům

Socha, nebo lavička?

Socha, nebo lavička?

Chrudimské sídliště získalo originální kusy mobiliáře

Logistici patří do Pardubic

Logistici patří do Pardubic

Starají se o přepravy, opravy, odsuny i prázdné žaludky