Zvířátka cítí jaro

Region - 22. 03. 2023
Zvířátka cítí jaro

PARDUBICKO - Nestává se často, že by policisté řešili zvířata v silnici. Nyní však se zabývali během jednoho dne v našem regionu hned dvěma takovými případy. 

 

„V prvním případě se jednalo o oznámení na tísňovou linku, že mezi obcemi Kozlov a Pazucha pobíhají po silnici čtyři koně. Na místo proto okamžitě vyrazili policisté z Litomyšle. Po jejich příjezdu se na louce hned vedle silnice skutečně volně prohánělo stádo koní. V té chvíli už byl na místě také jejich majitel, který si koně zajistil. Policisté celou událost vyřešili na místě pokutou a poučením majitele,“ informoval tisková mluvčí krajské policie Iveta Kopecká.

 

O necelou hodinu později vyjížděli chrudimští policisté k další události, kde také hrála hlavní roli zvířata. „Tentokrát se však jednalo o kozy. Oznamovatel policistům řekl, že mu na jeho pozemek u plotu někdo uvázal dvě kozy, které mají volný pohyb do vozovky, a navíc mu okusují živý plot. Ještě před příjezdem policistů si zvířata zamotala popruhy v keři, a tím si úplně omezila pohyb. Díky dobré místní znalosti policisté okamžitě věděli, kdo na místě kozy přivázal. Majitele proto kontaktovali, aby si oba přežvýkavce převzal a celou událost oznámili příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení,“ popsala situaci a její řešení mluvčí. (zr) Foto: PČR

Mohlo by vás zajímat:

Na jubilejním dvacátém sněmu

Na jubilejním dvacátém sněmu

René Živný obhájil post předsedy SNK Evropských demokratů

Poutníci jsou vítáni

Poutníci jsou vítáni

Přelouč se stává centrem východočeské trasy svatojakubské cesty

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Bojové vozidlo MARS 4x4 bylo oceněno na mezinárodním veletrhu obranné techniky

Explosia má Osobnost roku

Explosia má Osobnost roku

Na IDETu byl oceněn také odborník z oboru trhavin Ladislav Říha

Potřetí za sebou

Potřetí za sebou

Obnova Zámku Pardubice bodovala v prestižní soutěži Gloria musaealis

Naděje od týmu profesora Holčapka

Naděje od týmu profesora Holčapka

Univerzita Pardubice představila koncept klinické studie diagnostiky rakoviny slinivky