Zvířátka cítí jaro

Region - 22. 03. 2023
Zvířátka cítí jaro

PARDUBICKO - Nestává se často, že by policisté řešili zvířata v silnici. Nyní však se zabývali během jednoho dne v našem regionu hned dvěma takovými případy. 

 

„V prvním případě se jednalo o oznámení na tísňovou linku, že mezi obcemi Kozlov a Pazucha pobíhají po silnici čtyři koně. Na místo proto okamžitě vyrazili policisté z Litomyšle. Po jejich příjezdu se na louce hned vedle silnice skutečně volně prohánělo stádo koní. V té chvíli už byl na místě také jejich majitel, který si koně zajistil. Policisté celou událost vyřešili na místě pokutou a poučením majitele,“ informoval tisková mluvčí krajské policie Iveta Kopecká.

 

O necelou hodinu později vyjížděli chrudimští policisté k další události, kde také hrála hlavní roli zvířata. „Tentokrát se však jednalo o kozy. Oznamovatel policistům řekl, že mu na jeho pozemek u plotu někdo uvázal dvě kozy, které mají volný pohyb do vozovky, a navíc mu okusují živý plot. Ještě před příjezdem policistů si zvířata zamotala popruhy v keři, a tím si úplně omezila pohyb. Díky dobré místní znalosti policisté okamžitě věděli, kdo na místě kozy přivázal. Majitele proto kontaktovali, aby si oba přežvýkavce převzal a celou událost oznámili příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení,“ popsala situaci a její řešení mluvčí. (zr) Foto: PČR

Mohlo by vás zajímat:

Totální nezodpovědnost

Totální nezodpovědnost

Linkový autobus neměl na silnici co dělat

Řidič na sebe sám upozornil

Řidič na sebe sám upozornil

Jel stovkou v obci a nadýchal přes jedno promile

Lávka u frekventované silnice

Lávka u frekventované silnice

Kraj pomůže Cholticím se sanací opěrné zdi

Bezplatné stravování

Bezplatné stravování

Pardubický kraj podpoří obědy zdarma pro děti ze sociálně slabých rodin

Zastupitelé podpořili iniciativu

Zastupitelé podpořili iniciativu

Změna rozpočtového určení daní pro kraje by Pardubicku přinesla kýžené prostředky

Food festival na pardubickém zámku

Food festival na pardubickém zámku

Kulinářská cesta od pravěkého piva přes Pernštejny až po exotické kouty světa