Jak získat informace a rady

Region - 23. 03. 2023
Jak získat informace a rady

PARDUBICKO - Jste nezisková organizace působící v Pardubickém kraji? Máte v hlavě nebo dokonce na papíře zajímavý projekt, který může být podle vašeho názoru společensky prospěšný a sháníte pro něj podporu? 

Tak si nenechte ujít Společné setkání neziskových organizací pro okres Pardubice a Chrudim, které se bude konat v pondělí 27. března 2023 od 15 hodin v Kruhu zdraví v Chrudimi.

 

„Na této akci zazní řada informací, které by pro neziskové organizace v Pardubickém kraji mohly být užitečné. Budeme hovořit mimo jiné i o možnostech finanční podpory Pardubického kraje či o webových stránkách www.nevladky.cz, které mají nyní modernější tvář a nabízí informační servis neziskovým organizacím v Pardubickém kraji,“ uvedl radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

 

„Přiblížíme harmonogram vzdělávacích seminářů a úspěšné Burzy filantropie. Jejím cílem je propojovat neziskové organizace s podnikatelským a veřejným sektorem ve všech okresech Pardubického kraje,“ řekla garantka a fundraiserka Burzy filantropie, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová

Ta byla zároveň lektorkou přípravného semináře, který nesl název Jak napsat projekt do Burzy filantropie. Uskutečnil se v pondělí 20. března 2023 v Pardubicích.

 

Seminář se konal jeden, a to pro všechny okresy Pardubického kraje. „Jeho účelem bylo nabídnout neziskovým organizacím možnost konzultace, jak by měla vypadat anotace a SMART cíle projektu,“ upřesnil krajský radní Pavel Šotola.

 

„Zájemci měli příležitost projít kolonku po kolonce z registračního formuláře a zjistit, na co si při psaní projektu dát pozor a na co se zaměřit,“ uvedla ředitelka Koalice nevládek Pardubicka a dodala, že uzávěrka projektů do Burzy filantropie pro okres Pardubice a Chrudim je v pátek 31. března 2023. „Už se na ně moc těšíme,“ podotkla Jana Machová.

 

„Přípravný seminář byl přínosný. Ještě k tomu se odehrál v milé a přátelské atmosféře,“ konstatovala Petra Srdínková, ředitelka spolku Kalyna – Komunitní uprchlické centrum.

 

Burza filantropie za 11 let své existence přinesla díky štědré podpoře donátorů v Pardubickém kraji navzdory nelehké době téměř 16,4 milionů korun. Ty pomohly na svět 445 neziskovým projektům. (TD) Foto: KONEP

Mohlo by vás zajímat:

Na jubilejním dvacátém sněmu

Na jubilejním dvacátém sněmu

René Živný obhájil post předsedy SNK Evropských demokratů

Poutníci jsou vítáni

Poutníci jsou vítáni

Přelouč se stává centrem východočeské trasy svatojakubské cesty

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Bojové vozidlo MARS 4x4 bylo oceněno na mezinárodním veletrhu obranné techniky

Explosia má Osobnost roku

Explosia má Osobnost roku

Na IDETu byl oceněn také odborník z oboru trhavin Ladislav Říha

Potřetí za sebou

Potřetí za sebou

Obnova Zámku Pardubice bodovala v prestižní soutěži Gloria musaealis

Naděje od týmu profesora Holčapka

Naděje od týmu profesora Holčapka

Univerzita Pardubice představila koncept klinické studie diagnostiky rakoviny slinivky