Vítané peníze

Region - 28. 03. 2023
Vítané peníze

PARDUBICE - Radní Pardubického kraje projednali návrhy některých kulturních dotací. Po covidovém období, kdy byly dotace utlumeny, protože se mnoho akcí vůbec nekonalo, se opět dostávají na předcházející úroveň a v některých případech i mírně rostou.

 

Navýšili jsme příspěvek pro regionální působení Východočeského divadla a Komorní filharmonie na z 8,5 milionu na 9,35 milionu korun. Další profesionální hudební soubor Barroco sempre giovane dostane na činnost příspěvek 600 tisíc korun,“ uvedl náměstek pro kulturu Pardubického kraje Roman Línek.

 

V rámci individuálních dotací podpořil kraj také opravu a střechy kostela Nanebevzetí Panny Marie v Neratově. Cílem projektu je změnit dočasné zastřešení tohoto památkově chráněného objektu na trvalé, které bude dlouhodobě splňovat zpřísněná statická kritéria podle aktuálně platných norem. Dojde tak k zamezení dalšího znehodnocování historicky cenného sakrálního objektu a eliminaci bezpečnostních rizik pro návštěvníky.  „Kostel je sice těsně za hranicemi kraje, ale je s námi velmi těsně propojen.  Díky celoroční návštěvnosti této památky mohou být financovány a provozovány chráněné dílny pro klienty sociálních služeb, denní stacionář a speciální základní škola pro děti s mentálním a kombinovaným postižením. Veškeré tyto aktivity zasahují i do našeho kraje, chráněné dílny jsou provozovány např. v Králíkách či Žamberku. Celkové náklady na opravu střechy jsou vyčísleny na necelých 20 milionů korun, z toho Královéhradecký kraj poskytl 7 milionů a náš kraj na základě návrhu Rady Pardubického kraje by poskytl 1,5 milionu,“ vysvětlil Roman Línek. Konečné slovo budou mít ještě krajští zastupitelé. (zun) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Na jubilejním dvacátém sněmu

Na jubilejním dvacátém sněmu

René Živný obhájil post předsedy SNK Evropských demokratů

Poutníci jsou vítáni

Poutníci jsou vítáni

Přelouč se stává centrem východočeské trasy svatojakubské cesty

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Bojové vozidlo MARS 4x4 bylo oceněno na mezinárodním veletrhu obranné techniky

Explosia má Osobnost roku

Explosia má Osobnost roku

Na IDETu byl oceněn také odborník z oboru trhavin Ladislav Říha

Potřetí za sebou

Potřetí za sebou

Obnova Zámku Pardubice bodovala v prestižní soutěži Gloria musaealis

Naděje od týmu profesora Holčapka

Naděje od týmu profesora Holčapka

Univerzita Pardubice představila koncept klinické studie diagnostiky rakoviny slinivky