Hradec konečně padnul

Hokej - 18. 02. 2021

PARDUBICE – Teprve ve třetím vzájemném utkání sezony dokázalo Dynamo Hradec Králové porazit. Jednogólové vítězství zaznamenaly Pardubice ve středu večer na svém ledě, ačkoliv v úvodu prohrávaly již 0:2. Vítěznou branku vstřelil v 59. minutě Camara.
45. kolo: Dynamo Pardubice – Mountfield HK 4:3 (2:2, 0:1, 2:0). Branky a nahrávky: 11:54 Kosticyn (Mikuš, Kousal), 17:35 Zohorna (Mikuš), 42:08 Ďaloga (Roman, Kosticyn), 58:37 Camara (Zohorna, Kousal) – 4:35 Cingel (Lev, Šalda), 5:55 Růžička (Koukal), 27:59 Blain (Klíma, Smoleňák).  Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 3:4, navíc Zeman (PCE) osobní trest 10 minut. Využití: 2:1. Střely na branku: 29:37 (15:13, 9:12, 5:11). Vhazování: 38:32. PARDUBICE: Barulin – Mikuš, Zdráhal, Kolář, Nakládal, Ďaloga, Bučko, Hrádek – Kousal, Zohorna, Camara – Paulovič, Poulíček, Blümel – Kosticyn, Roman, Tybor – Horký, Zeman, Kusý. „Bylo to klasické derby s hodně souboji a emocemi. Malinko nám utekl začátek, ale dokázali jsme se do zápasu vrátit. Skvěle nám zahrála první lajna a nakonec se štěstí přiklonilo k nám, myslím, že jsme tomu šli naproti. Jsme naprosto spokojeni se třemi body,“ řekl k utkání trenér Pardubic Richard Král. (saf) Na snímku:
Andrei Kostitsyn (uprostřed) vstřelil ve středu proti Hradci svůj premiérový gól v dresu Dynama. Foto: MILAN KŘIČEK