Přípravy na očkování pedagogů

Region - 18. 02. 2021
Přípravy na očkování pedagogů

 

PARDUBICKO - Zaměstnanci škol a školských zařízení spadají do kategorie I-B, na kterou by měla přijít řada v další fázi očkování. Registrace by se na základě odhadů Ministerstva zdravotnictví mohla otevřít od 1. března. V současné době Pardubický kraj mapuje počty pedagogů a všech dalších zaměstnanců škol, kterých se očkování týká, a zjišťuje předběžný zájem o vakcinaci. 

Do všech škol kraj distribuoval dotazníky. Začátkem příštího týdne už by tak měl mít jasnější představu o tom, jak velký zájem o očkování mezi učiteli a dalšími pracovníky je. „Podle prvních dotazníků, které se nám vrací, to zatím vypadá na dvoutřetinový zájem. V Pardubickém kraji je ve všech školách a školských zařízení zhruba 15 tisíc zaměstnanců, budeme-li tedy předjímat, je tu přibližně 10 tisíc potenciálních zájemců o očkování,“ informoval vedoucí odboru školství Pardubického kraje Martin Kiss.

„Ačkoliv je příběh vakcinace v České republice předmětem vášnivých debat, tak jsem rád, že se nezapomnělo na školství. S plným respektem jsme přistupovali k vyšší prioritizaci ve prospěch zdravotnictví a sociálních služeb. A samozřejmě i lidsky chápu upřednostnění nejohroženějších věkových skupin. Jestliže se má však školství někdy vrátit do normálního stavu, musí být jeho zaměstnancům co nejdříve očkování umožněno. Vzhledem k vysokému počtu osob a zatím omezenému počtu vakcín hledáme i v rámci školství vnitřní prioritní skupiny,“ upřesnil radní pro školství Josef Kozel. 

V rámci očkovací strategie do prioritních skupin patří zaměstnanci mateřských škol, speciálních a speciálně pedagogických center, diagnostických ústavů, dětských domovů a výchovných ústavů. Tato zařízení jsou totiž i v době pandemie stále otevřená. Strategie původně počítala s vakcinací pouze u pedagogických pracovníků, při návratu všech lidí do škol by to však nebylo dostačující. Kromě učitelů se tak budou moci k očkování registrovat například vychovatelé, kuchařky nebo školníci. (DoB) Foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ

Mohlo by vás zajímat:

Obejdou se i bez Smartwings

Obejdou se i bez Smartwings

Rozvoj Letiště Pardubice není ohrožen, v nové sezoně bude nabízet ještě více letů

Neokázalá statečnost

Neokázalá statečnost

Neznámý osud Josefa Kříže připomíná pamětní deska na krajském úřadu

Další exemplář do letky

Další exemplář do letky

Replika prvoválečné stíhačky Aviatik D.I. Berg přistála v Kuněticích

Nová expozice na hradě

Nová expozice na hradě

Na Rychmburku uvidíte gotické oltáře z Chrudimi

Lokální výrobci se snažili

Lokální výrobci se snažili

MLS Pardubického kraje zná letošní oceněné

Totální nezodpovědnost

Totální nezodpovědnost

Linkový autobus neměl na silnici co dělat