Stačilo přijít na druhý poločas

Fotbal - 25. 04. 2023
Stačilo přijít na druhý poločas

PARDUBICE – Kdo z diváků nestihl první poločas, vůbec nemusel litovat. Utkání předposledního, 29. kola základní části Fortuna:ligy začalo dnes v podvečer v CFIG Areně přehlídkou marných balonů domácích a zvolna se usazující převahou hostů z Uherského Hradiště. Pardubický výkon v první půli provázely nervozita a chaos, hráči často jako by o sobě nevěděli. Bylo jen otázkou času, kdy se Slovácko prosadí gólově.

 

A trvalo to do 34. minuty. Po rohu Slovácka se k míči dostal nejprve Trávník, jeho střelu z dálky ještě Nita pokryl, dorážku Reinberka již nikoli – a bylo 0:1.

 

Do druhé půle opět vstoupili lépe hosté, nicméně vydrželo jim to pouze chvíli. Tentokrát se jako první radovali domácí. Zásluhou Janoška bylo v 55. minutě srovnáno. O dvě minuty později následoval příjemný šok vedoucí ke kýženému obratu. Po pěkné akci domácích si vlastní gól Slovácka vstřelil Reinberk – a na ukazateli se zaskvělo (po přezkoumání VAR) skóre 2:1. Pardubáky jako by polila živá voda, na hřišti i v ochozech. Konečně se začal hrát fotbal lahodící oku domácího fanouška. V 73. kapituloval branář hostů Nguyen potřetí, tentokrát si s ním pohrál Pikul.

 

Hradiště se však nemínilo vzdát jen tak lehce. Série jeho šancí skončila naštěstí v rukou výborného Nity a Svědíkovu týmu nepomohlo ani šestiminutové nastavení.

 

FK Pardubice – 1. FC Slovácko 3:1 (0:1). Přihlíželo 4230 diváků. (ro) Foto z dnešního utkání: MILAN KŘIČEK (Na snímku vpravo v domácím dresu Vojtěch Sychra, v barvách Slovácka střelec první branky i vlastního gólu Petr Reinberk)

 

Podrobný referát včetně sestavy přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.

Mohlo by vás zajímat:

Přímý sestup již nehrozí!

Přímý sestup již nehrozí!

Pardubičtí fotbalisté doma porazili Jablonec

Na Ševce tentokrát nestačili

Na Ševce tentokrát nestačili

Pardubický tým mohl odvrátit přímý sestup, prohrál však 1:2

Nita zachránil Pardubice

Nita zachránil Pardubice

Pardubičtí fotbalisté vezou z Brna tři body

Podstatné je (ne)vstřelit gól

Podstatné je (ne)vstřelit gól

Pardubičtí fotbalisté v prvním kole nadstavby na teplických Stínadlech neuspěli

Prohra v posledním kole

Prohra v posledním kole

Pardubičtí fotbalisté padli v Českých Budějovicích

Votroci ostrouhali

Votroci ostrouhali

První půle v derby s Hradcem Králové ke koukání moc nebyla, druhá již stála za to