Podstatné je (ne)vstřelit gól

Fotbal - 06. 05. 2023
Podstatné je (ne)vstřelit gól

TEPLICE – Do nadstavbové části Fortuna:ligy, kde hrají ve skupině o záchranu, nevstoupil celek FK Pardubice dobře. Na Stínadlech dnes odpoledne v jejím prvním kole prohrál 0:1, když rozhodující gól utkání vstřelil domácí kapitán Trubač v 15. minutě.

 

Pardubice začaly aktivně, obdržený gól je však zmrazil. Chvályhodné je, že se hostující hráči nesklonili a postupně se opět dostávali do šancí. Tou asi největší byl Janoškův pokus po přiťuknutí od Černého ve 24. minutě, pohotově však zlikvidovaný domácím golmanem Muchou. Příležitosti se naskytly také Vackovi či Chlumeckému, opět s nulovým efektem.

 

Nezužitkován zůstal i enormní nápor hostů ve druhé půli po 60. minutě. Nedáš gól, nemůžeš nic chtít. Koncovka Pardubických je vskutku zoufalá. Ještě že Zlín dnes pouze remizoval s Jabloncem a zůstává v tabulce poslední. Ale situace je velmi vážná a v Pardubicích už nelze říkat, že je stále čas...

 

FK Teplice – FK Pardubice 1:0 (1:0). Přihlíželo 3263 diváků (ro) Ilustrační foto: fkpardubice.cz (Na snímku trenér Radoslav Kováč)

 

Podrobný referát přinese úterní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v pondělí kolem 22. hodiny.

Mohlo by vás zajímat:

Přímý sestup již nehrozí!

Přímý sestup již nehrozí!

Pardubičtí fotbalisté doma porazili Jablonec

Na Ševce tentokrát nestačili

Na Ševce tentokrát nestačili

Pardubický tým mohl odvrátit přímý sestup, prohrál však 1:2

Nita zachránil Pardubice

Nita zachránil Pardubice

Pardubičtí fotbalisté vezou z Brna tři body

Prohra v posledním kole

Prohra v posledním kole

Pardubičtí fotbalisté padli v Českých Budějovicích

Stačilo přijít na druhý poločas

Stačilo přijít na druhý poločas

Mužstvo FK Pardubice si nakonec se Slováckem pohodlně poradilo

Votroci ostrouhali

Votroci ostrouhali

První půle v derby s Hradcem Králové ke koukání moc nebyla, druhá již stála za to