Jmenován Kamil Dudek

Region - 18. 05. 2023
Jmenován Kamil Dudek

PARDUBICE – Společnost Explosia má za sebou čtyři roky ozdravného procesu, kterým pardubického výrobce výbušnin provedlo tříčlenné představenstvo. Nyní, když se firmě daří, chce dát svému vedení jasnou tvář. Proto Explosia obnovuje post generálního ředitele, který má být vůdčí osobností všech šesti set zaměstnanců.

 

 

Explosia prochází úspěšným obdobím, za loňský rok utržila jednu a čtvrt miliardy korun a dosáhla zisku téměř 200 milionů Kč. Vyvrcholilo tak čtyřleté období restrukturalizace a následné stabilizace společnosti, které mělo za cíl Explosii přivést do kondice. „Toto období si vyžadovalo komplexní zapojení všech členů vedení, fungovali jsme jako tým a věříme, že jako tým budeme pracovat i nadále“, vysvětluje předseda představenstva Radomír Krejča. Přesto se společnost rozhodla posunout se o něco dále. „Pro tak významného hráče na trhu vývoje a výroby výbušnin, je bezesporu vhodné, aby měl v čele výraznou osobnost, neboť tím získá i tvář. Proto představenstvo společnosti na svém pondělním jednání rozhodlo o obnovení pozice generálního ředitele,“ popisuje Radomír Krejča.

 

 

Do této funkce byl s okamžitou platností jmenován stávající člen představenstva Ing. Kamil Dudek, Ph.D. „S Explosií jsem spojil celý svůj dosavadní pracovní život, znám dobře její silné stránky, ale také místa, kde má rezervy. Věřím, že společnou prací jsme schopni dosáhnout nejlepších výsledků“, řekl nově zvolený generální ředitel Kamil Dudek.

 

 

Kamil Dudek vystudoval Katedru teorie a technologie výbušnin na pardubické univerzitě a v roce 1997 nastoupil do Explosie. Od roku 2018 je také ředitelem Výzkumného ústavu průmyslové chemie a řadí se mezi největší odborníky na vývoj a výrobu výbušnin v naší zemi. „Věříme, že právě on je správnou osobností se silnou vazbou na historii, současnost i budoucnost Explosie, a že přispěje k jejímu dalšímu rozvoji,“ vysvětluje důvod rozhodnutí Radomír Krejča. (TZ – mve) Foto: Explosia a.s. (Nově jmenovaný generální ředitel Explosie Kamil Dudek na archivním snímku)

Mohlo by vás zajímat:

Na jubilejním dvacátém sněmu

Na jubilejním dvacátém sněmu

René Živný obhájil post předsedy SNK Evropských demokratů

Poutníci jsou vítáni

Poutníci jsou vítáni

Přelouč se stává centrem východočeské trasy svatojakubské cesty

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Bojové vozidlo MARS 4x4 bylo oceněno na mezinárodním veletrhu obranné techniky

Explosia má Osobnost roku

Explosia má Osobnost roku

Na IDETu byl oceněn také odborník z oboru trhavin Ladislav Říha

Potřetí za sebou

Potřetí za sebou

Obnova Zámku Pardubice bodovala v prestižní soutěži Gloria musaealis

Naděje od týmu profesora Holčapka

Naděje od týmu profesora Holčapka

Univerzita Pardubice představila koncept klinické studie diagnostiky rakoviny slinivky