Před finále o Letním stadionu

Region - 01. 03. 2021
Před finále o Letním stadionu

 

PARDUBICE - Zastupitelé města budou na svém čtvrtečním zasedání (to by mělo proběhnout kombinovaným způsobem, což znamená, že část zastupitelů bude přítomna on-line) mimo jiné jednat také o rozpočtu spojeném s revitalizací letního stadionu v centru města. 

Ve výběrovém řízení na dodavatele stavby uspěla společnost PORR, a.s., které se podařilo splnit všechny podmínky vyhlášené soutěže. Za dobu 94 týdnů a v celkové hodnotě zhruba 314 milionů korun bez DPH by tak společnost v místě vedle hokejové arény měla postavit takový stadion, který bude splňovat podmínky Fotbalové asociace České republiky pro první fotbalovou ligu.

„Důležitým dnem byl pátek 26. února, kdy vypršela lhůta pro podání případných námitek ze strany účastníků výběrového řízení,“ uvedl na pondělní tiskové konferenci primátor Martin Charvát. Zástupcům médií byly zároveň představeny vizualizace podoby budoucího fotbalového stánku, jenž naplňuje parametry UEFA 3, což znamená i garanci 4 600 míst k sezení. „Důležitým faktorem je nejen ekonomika řešení, jež nyní nabídla společnost PORR,“ zdůraznil Charvát, „ale i možnost dalšího rozvoje navrženého stadionu formou přístaveb tribun, a to v několika variantách, přičemž v budoucnu by se mohlo na novém stadionu počítat i s kapacitou vyšší než 8 000 diváků, což už by splňovalo podmínky UEFA 4, umožňující mezinárodní zápasy.“

Je potřeba uvést, že v pondělí předvedené vizualizace vyzněly například i pro dva přítomné zástupce Týdeníku Pernštejn velmi příjemně a daleko lépe než obrázky, které byly některým novinářům podsunuty v předchozích týdnech a které vyvolaly po jejich publikování zbytečné pochybnosti o kvalitě návrhu firmy PORR.

Na další důležitý aspekt související s rekonstrukcí letního stadionu upozornil novináře náměstek primátora Jakub Rychtecký. „Tréninkovou plochu, která je součástí areálu, budou moci využívat na rozcvičení i hokejisté a krasobruslaři, poslouží však významně také dětem ze základních škol Bratranců Veverkových a Štefánikova, které samy nedisponují podobným prostorem pro tělesnou výchovu žactva.“

Pokud jde o zahájení vlastní stavby, „kopnout do země“, respektive začít s demolicemi, lze prakticky ihned po podepsání smlouvy, uvedl v pondělí primátor Charvát. To je velmi důležité s ohledem na striktní požadavky Fotbalové asociace České republiky. V opačném případě totiž prvoligovému týmu FK Pardubice, v současné době umístěnému v horní polovině tabulky soutěže, hrozí administrativní vyloučení a výrazná finanční sankce, což by mohlo vést až k úplnému rozvratu či konci fotbalu v krajském městě. „Uvědomme si, že v Pardubicích je registrováno 1500 fotbalistů, nový stadion nechceme postavit pouze pro jediný klub,“ uvedl Jakub Rychtecký.             

Rozhodující slovo nyní budou mít zastupitelé města, kteří budou o finančních prostředcích na stavbu letního stadionu jednat tento čtvrtek 4. března. O slovo se jistě přihlásí i odpůrci rekonstrukce. Svá negativní stanoviska rozeslali v pondělí médiím například zástupci Strany zelených či TOP 09.  (ro) Foto: VIZUALIZACE POSKYTNUTÁ MĚSTEM PARDUBICE, vypracovala PORR, a.s.  

Mohlo by vás zajímat:

Pouť proti proudu Labe

Pouť proti proudu Labe

Umělec Lukáš Gavlovský zve všechny zájemce na srpnové putování

Pardubicko v Bruselu

Pardubicko v Bruselu

České předsednictví zahajuje řadou akcí s partnerskou účastí našeho kraje

Sociální služby dostanou zbytek dotací

Sociální služby dostanou zbytek dotací

Stále však čekají, jak dopadne další dofinancování od státu

Hasiče nic nepřekvapí

Hasiče nic nepřekvapí

Poradili si s transportem v domě, kde ještě nebylo schodiště

Muzeum vylepšilo zámeckou hlásku

Muzeum vylepšilo zámeckou hlásku

Kromě výhledu uvidíte proměnu Pardubic a okolní krajiny

Modré nasvícení na uvítanou

Modré nasvícení na uvítanou

Roman Línek byl opětovně zvolen místopředsedou Evropského výboru regionů