Kladruby Naruby

Region - 13. 09. 2023
Kladruby Naruby

KLADRUBY NAD LABEM - Národní hřebčín pořádá v sobotu 16. září již 7. ročník tradiční akce zaměřené především na nejmenší návštěvníky. Její název zní KLADRUBY NARUBY.

 

Vše se rozeběhne ve 13 hodin na závodišti v Kladrubech nad Labem a pořadatelé slibují bohatý program. Jako první vystoupí na podiu dětská kapela PÍSKOMIL SE VRACÍ. Návštěvníci nebudou ochuzeni ani o tradiční předvedení starokladrubských koní, které započne úderem 14. hodiny na kladrubském kolbišti. K vidění budou starokladrubští koně jak pod sedlem, tak v různých typech zápřeže. V 15 hodin je připraveno loutkové divadelní představení divadélka VOLFI. Hlavním hudebním interpretem celého rodinného odpoledne je kapela ODYSSEA, jejíž koncert je naplánován na 16. hodinu. Až do 17:30 hodin budou k dispozici zajímavé herní atrakce pro malé i velké návštěvníky, ukázky tradičních řemesel a připraveny budou i soutěže a hry pro děti.

 

Program na závodišti je zdarma. Po celou dobu akce národní hřebčín zpřístupní také standardní prohlídkové okruhy historických prostor stájí, kočárovny, postrojovny, muzea a zámku, přičemž bude možné využít prodloužené otevírací doby až do 17 hodin. Vstupné na prohlídkové okruhy dle standardního ceníku.

 

Program:

 

13:00 dětská kapela Pískomil se vrací

13:00 – 17:30 hudební a divadelní vystoupení, atrakce a soutěže pro děti (lezecká stěna, slámohrad, kolotoč), ukázky řemesel a jarmark

14:00 předvedení starokladrubských koní

15:00 loutkové divadélko VOLFI

16:00 kapela Odyssea

Vstup zdarma

 

Prohlídky v národním hřebčíně:

 

10:00 – 17:00 Prohlídky stájí, zámku a kočárovny, postrojovny a muzea starokladrubského koně (vstupné na prohlídky dle ceníku služeb)

13:30 – 15:00 Projížďky ve výletních vozech tažených starokladrubským dvojspřežím

 

Přijďte si v sobotu 16. září 2023 do areálu závodiště v Kladrubech nad Labem užít výjimečné odpoledne plné hudby, zábavy a skvělých zážitků. (KCH) Foto: NHK

Mohlo by vás zajímat:

Obejdou se i bez Smartwings

Obejdou se i bez Smartwings

Rozvoj Letiště Pardubice není ohrožen, v nové sezoně bude nabízet ještě více letů

Neokázalá statečnost

Neokázalá statečnost

Neznámý osud Josefa Kříže připomíná pamětní deska na krajském úřadu

Další exemplář do letky

Další exemplář do letky

Replika prvoválečné stíhačky Aviatik D.I. Berg přistála v Kuněticích

Nová expozice na hradě

Nová expozice na hradě

Na Rychmburku uvidíte gotické oltáře z Chrudimi

Lokální výrobci se snažili

Lokální výrobci se snažili

MLS Pardubického kraje zná letošní oceněné

Totální nezodpovědnost

Totální nezodpovědnost

Linkový autobus neměl na silnici co dělat