Černý jestřáb nad Kunětickou horou

Region - 14. 09. 2023
Černý jestřáb nad Kunětickou horou

PARDUBICKO - Vrtulník UH-60A Black Hawk byl v úterý 12. září k vidění nad Kunětickou horou. Důvodem byl výcvik jednotek požární ochrany v Pardubickém kraji.

 

Jak informovala tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková, na území České republiky je v období od 15.července do 15. září zajišťována letecká hasičská služba nad rámec leteckých prostředků LS Policie ČR a prostředků soukromých provozovatelů. Letecká hasičská služba je zajištěna technikou UH-60A Black Hawk s bambivakem o objemu 3 000 litrů. Letecká technika je určena pro hašení lesních požárů v působnosti Ministerstva zemědělství a Ministerstva životního prostředí. Dislokována je pak na letišti v Přerově a na letišti v Roudnici nad Labem.

 

Technika je předurčena i pro vyslání do zahraničí v rámci

Mechanismu civilní ochrany, jako modul leteckého hašení lesních požárů vrtulníky. V souvislosti s tímto se v úterý uskutečnil výcvik leteckého hašení na letišti v Kuněticích. Během výcviku byli hasiči seznámení se strojem Sikorsky UH-60A Black Hawk. Prakticky se nacvičovalo nasazení závěsného vaku na vrtulník a jeho plnění volným nořením z vodního zdroje. Nácvik byl určen pro profesionální jednotky, ale také pro dobrovolné jednotky hasičů.

 

„Požár v Českém Švýcarsku ukázal, že při leteckém zásahu je potřeba hasit alespoň za využití vaků s objemem 3 000 litrů,“ uzavírá mluvčí Horáková. (zr) Foto: HZS PaK

Mohlo by vás zajímat:

Obejdou se i bez Smartwings

Obejdou se i bez Smartwings

Rozvoj Letiště Pardubice není ohrožen, v nové sezoně bude nabízet ještě více letů

Neokázalá statečnost

Neokázalá statečnost

Neznámý osud Josefa Kříže připomíná pamětní deska na krajském úřadu

Další exemplář do letky

Další exemplář do letky

Replika prvoválečné stíhačky Aviatik D.I. Berg přistála v Kuněticích

Nová expozice na hradě

Nová expozice na hradě

Na Rychmburku uvidíte gotické oltáře z Chrudimi

Lokální výrobci se snažili

Lokální výrobci se snažili

MLS Pardubického kraje zná letošní oceněné

Totální nezodpovědnost

Totální nezodpovědnost

Linkový autobus neměl na silnici co dělat