Řada aktivit ve skanzenu

Region - 15. 09. 2023
Řada aktivit ve skanzenu

PARDUBICKO - Rodinný den Pardubického kraje putuje každý rok na jiné místo, letos zavítá do keltského skanzenu Země Keltů v Nasavrkách už tuto neděli 17. září. Bohatý program pro celé rodiny připravil Pardubický kraj ve spolupráci se spolkem Boii a je zdarma. Na Den pro rodiny naváže Týden pro pěstounství v 11 městech kraje.

 

„Letos se Den pro rodiny Pardubického kraje koná opět v září, ale tentokrát jsme změnili jeho obsah. To nám umožnila spolupráce se Zemí Keltů v Nasavrkách.  Od 10 do 16 hodin bude ve skanzenu připravena řada aktivit, jako je třeba výroba a pečení placek v keltské kuchyni, projížďky na koních, střelba z luku, vrhání nožem, tvoření vlastních mincí, keramická dílna a další. Nebude chybět ani ukázka keltského vybavení či vystoupení keltské kapely, kouzelníka a také představení koně Valdy,“ pozval zájemce krajský radní pro sociální péči a neziskové sektor Pavel Šotola.

 

Celou akci bude moderovat Andrea Moličová z improskupiny Paleťáci.  Pro děti bude připravena hrací kata na sbírání razítek u jednotlivých stanovišť a následné odměny.

 

Dnem pro rodiny bude také zahájen Týden pěstounství, který potrvá od 18. do 22. září a nabídne Dny otevřených dveří, besedy o pěstounství, výstavy, setkání a další aktivity. Konkrétní programy v Pardubicích, Svitavách, Litomyšli, Poličce, Ústí nad Orlicí, Chrudimi, Hlinsku, Moravské Třebové, Přelouči, Žamberku a Lanškrouně naleznete na webu Kraj pro rodinu - https://krajprorodinu.cz/nahradni-rodina/tyden-pro-pestounstvi-2023/.

 

„Rád bych pozval zájemce třeba na besedu s tvůrci velmi úspěšného seriálu České televize Plné hnízdo o pěstounských rodinách.  Uskuteční se ve čtvrtek 21. září od 16 hodin v Divadle 29 v Pardubicích a dozvíte se tam zajímavosti ze zákulisí první řady i z připravovaného pokračování seriálu. Besedy se zúčastní i rodiny z kraje, které v pořadu vystupují,“ zve na jeden z pořadů Pavel Šotola. (zun) Repro: Pk

 

Mohlo by vás zajímat:

Obejdou se i bez Smartwings

Obejdou se i bez Smartwings

Rozvoj Letiště Pardubice není ohrožen, v nové sezoně bude nabízet ještě více letů

Neokázalá statečnost

Neokázalá statečnost

Neznámý osud Josefa Kříže připomíná pamětní deska na krajském úřadu

Další exemplář do letky

Další exemplář do letky

Replika prvoválečné stíhačky Aviatik D.I. Berg přistála v Kuněticích

Nová expozice na hradě

Nová expozice na hradě

Na Rychmburku uvidíte gotické oltáře z Chrudimi

Lokální výrobci se snažili

Lokální výrobci se snažili

MLS Pardubického kraje zná letošní oceněné

Totální nezodpovědnost

Totální nezodpovědnost

Linkový autobus neměl na silnici co dělat