Opatření, která potěší

Region - 15. 09. 2023
Opatření, která potěší

HOLICE - Kulturní dům města Holic vstupuje do nové sezóny s několika novinkami. Diváci si od září mohou koupit vstupenky pohodlně přes internet, předplatné bude rozděleno na dvě období a na únor se chystá exkluzivní koncert Jdi za štěstím s hity Karla Gotta v podání Mariana Vojtka a Bohuše Matuše.

 

„Očekáváme, že online předprodej k nám přiláká diváky z širšího okolí. Ti si díky němu nebudou muset vyzvedávat vstupenky předem v Holicích, ale přijedou až na samotné představení,“ říká ředitel kulturního domu Vojtěch Rydlo. „Prodej v kanceláři kulturního domu však samozřejmě zachováme,“ dodává.

 

Pro předprodej vybrali společnost TicketWare s prodejním systémem Entradio, který je uživatelsky příjemný a pro oblast kultury komplexní. TicketWare poskytuje systém více než 260 kulturním institucím po celém Česku, ale například získal i zakázku pro všechny instituce spadající pod Slovenské národné múzeum.

 

V Holicích proběhla změna také v rámci abonentského cyklu. Od poloviny září je k dispozici předplatné podzim–zima se zakončením v lednu. Diváky čeká Východočeské divadlo s oceňovanou komedií Bláznivými nůžkami, thriller MindGame s Miroslavem Etzlerem, Petrem Halberstadtem a Pavlou Vitázkovou, tři jednoaktovky v podání holických ochotníků a původní komedie divadla Artur Třídní sraz. Cyklus doplňuje koncert Symfonického orchestru Konzervatoře Pardubice konaný k 17. listopadu a recitál Karla Plíhala. Druhou polovinu sezóny zahájí exkluzivní koncert Mariana Vojtka a Bohuše Matuše, kteří připomenou největší hity Karla Gotta a plánují také další dávku předplatného.

 

Žít nebude jen budova kulturního domu. Vedle v Africkém muzeu se první týden v říjnu ponese ve znamení oslav narození cestovatele Emila Holuba. Přijede Aleš Dráteník Kulhánek s ukázkou řemeslné dílny, skupina Divoké bubny a přední česká afrikanistka Marie Imbrová. Přednáškou Vladimíra Sochy Afričtí dinosauři bude současně zahájena také Akademie pro starší a pokročilé, v první polovině zaměřená na badatelská a cestovatelská témata a druhá polovina se postará o to, aby si návštěvníci věděli rady v různých životních situacích.

 

 

Během podzimu by v kulturním domě rádi instalovali také terminál pro platbu kartou. „Když jde na představení třeba celá rodina, snadno se celková částka přehoupne přes tisíc korun. Ne každý u sebe v dnešní době takovou hotovost nosí. Mnohým návštěvníkům to tak ušetří cestu na náměstí k nejbližšímu bankomatu,“ komentuje potřebnost terminálů ředitel. Do sezóny od září 2024 potom plánuje vstoupit s novým vizuálním stylem a webem. Na logu již pracují studenti školy GRACE v Pardubicích. V plánu je i vyřešení řádného informačního centra.

 

Vojtěch Rydlo je ředitelem kulturního domu od letošního května. Český rozhlas Pardubice vydal k rozhovoru s ním článek s titulkem „Mladší než podřízení. Novému šéfovi kultury v Holicích je 25“. (zr) Foto: firmy.cz

Mohlo by vás zajímat:

Obejdou se i bez Smartwings

Obejdou se i bez Smartwings

Rozvoj Letiště Pardubice není ohrožen, v nové sezoně bude nabízet ještě více letů

Neokázalá statečnost

Neokázalá statečnost

Neznámý osud Josefa Kříže připomíná pamětní deska na krajském úřadu

Další exemplář do letky

Další exemplář do letky

Replika prvoválečné stíhačky Aviatik D.I. Berg přistála v Kuněticích

Nová expozice na hradě

Nová expozice na hradě

Na Rychmburku uvidíte gotické oltáře z Chrudimi

Lokální výrobci se snažili

Lokální výrobci se snažili

MLS Pardubického kraje zná letošní oceněné

Totální nezodpovědnost

Totální nezodpovědnost

Linkový autobus neměl na silnici co dělat