Pohroma přišla po přestávce

Fotbal - 11. 11. 2023
Pohroma přišla po přestávce

MLADÁ BOLESLAV První poločas utkání 15. kola Fortuna:Ligy v Lokotrans Aréně nabídl v sobotu odpoledne překvapivě vyrovnaný fotbal, jako by domácí nedělilo od hostů sedm příček tabulky a hlavně desetibodový náskok. Pardubičtí se snažili a dostávali se i do šancí (oceňme několik pěkných centrů Solila), největší příležitost překonat domácího gólmana Trmala zaznamenali Zlatohlávek ve 27. a Tischler ve 44. minutě.

 

Tím hůře se příznivcům Pardubic rozdýchával začátek druhé půle. Dvě minuty po jejím zahájení totiž zazářil boleslavský Kušej, který skvěle zpracoval dlouhou přihrávku Karafiáta a brankář Budinský neměl šanci. Domácí tým se výrazně zlepšil, hostům se přesto dařilo dostat se občas do šancí (zaznamenejme snahu Hlavatého v 75. minutě a Patráka o tři minuty později). Boleslav mohla přímým kopem z hranice vápna v 83. vedení zvýšit, Mareček minul jen těsně. V nastavení toužili Pardubičtí vyrovnat už jen marně…

 

Situace v dolních patrech tabulky zůstává zajímavá. Zlín s Jabloncem dnes braly po jednom bodě, Budějovice naštěstí pro nás doma prohrály s Teplicemi. A příště čeká Pardubice výjezd do Jablonce a hned poté domácí zápas proti Spartě...

 

 

FK Mladá Boleslav – FK Pardubice 1:0 (0:0)

 

(ro) Foto: MILAN KŘIČEK (Na archivním snímku vlevo v popředí Kryštof Daněk, jenž nastoupil do zápasu v Mladé Boleslavi se zraněním ruky. S Michalem Hlavatým si v dnes Lokotrans Aréně Daněk nezahrál, v 57. minutě byl vystřídán a v témže okamžiku vyběhl na hřiště Hlavatý)

 

Podrobný referát včetně sestavy přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.

 

Mohlo by vás zajímat:

Fotbalová repre ve CFIG Aréně

Fotbalová repre ve CFIG Aréně

Pardubický stadion přivítá reprezentační zápas

Šťastná výhra „Ševců“

Šťastná výhra „Ševců“

Fotbalisté Pardubic nestačili doma na Zlín

Tříbodový Zlatohlávkův gól

Tříbodový Zlatohlávkův gól

V utkání s Jihočechy byli Pardubičtí aktivnější a po zásluze v Českých Budějovicích vyhráli

Nakonec pouze za jeden bod

Nakonec pouze za jeden bod

Remíza FK Pardubice s Olomoucí docela dost mrzí

Remíza na Baníku

Remíza na Baníku

Pardubičtí fotbalisté vezou z Ostravy bod

Nepříliš kvalitní derby skončilo remízou

Nepříliš kvalitní derby skončilo remízou

Alespoň trochu zajímavé hry se diváci v utkání s Votroky dočkali až po přestávce