Za měsíc a pár dnů

Region - 17. 11. 2023
Za měsíc a pár dnů

PARDUBICE - Každý, kdo prochází Pardubickou nemocnicí, si může všimnout, že největší stavba v historii Pardubického kraje, tedy budova centrálního příjmu, je již téměř hotová. S aktuálním stavem prací se přímo na místě seznámil také hejtman Martin Netolický v doprovodu generálního ředitele Nemocnice Pardubického kraje Tomáše Gottvalda a generálního ředitele společnosti Geosan Luďka Kostky. Stavba, která byla podpořena částkou 500 milionů korun z programu REACT EU, byla zahájena předáním staveniště dne 17. 5. 2021 a dokončení stavební části je plánováno na 22. 12. 2023.

 

„Stavba centrálního příjmu jde skutečně do finále, protože dokončení stavební části máme naplánované na 22. prosince s tím, že následně začne postupné oživování budovy, což není jednoduchý proces. Ze stavby za 1,8 miliardy korun máme nyní prostavěno přes 1,5 miliardy korun, což dokazuje, že se blížíme do závěrečných týdnů stavební části. V tuto chvíli řeší dělníci například montáž hliníkové fasády, obklad předsazené fasády, keramické obklady a dlažby nebo kompletace výtahů. Zároveň už postupně probíhá také montáž nábytku v celém objektu. Velmi čilý stavební ruch panuje opravdu v celém objektu, který je opravdovou dominantou nemocnice,“ řekl hejtman Martin Netolický.

 

Ten také upozornil, že paralelně se stavebními pracemi průběžně probíhá montáž zdravotnických technologií. „Jedná se například o angiolinky, CT, RTG, robotický operační systém, operační a vyšetřovací svítidla či potrubní poštu. Zároveň již máme od poloviny října zkolaudované horkovodní ocelové potrubí, jejímž investorem byla společnost EOP Distribuce, a.s. Opatovice nad Labem,“ uvedl hejtman Netolický, který si stavbu prošel od podzemních prostor, až po heliport. (DoB) Foto: Pk (Pohled do interiéru budovy)

 

Mohlo by vás zajímat:

Sténající kontejner

Sténající kontejner

K psovi uvízlému v kontejneru na textil vyjeli policisté i hasiči

Soupeřili s umělou inteligencí

Soupeřili s umělou inteligencí

TECHNOhrátky zavítaly do Gymnázia a grafické střední odborné školy Přelouč

Zadrží stoletou vodu

Zadrží stoletou vodu

Stavba suchého poldru Kutřín pokračuje

S vyšším komfortem pro pacienty

S vyšším komfortem pro pacienty

V Pardubické nemocnici jsou dvě nové moderní angiolinky

Nový král mladých chemiků je z Plzně

Nový král mladých chemiků je z Plzně

Vyvrcholila jedna z nejatraktivnějších soutěží pro žáky základních škol

S ambasadorkou země javorového listu

S ambasadorkou země javorového listu

Kanadská firma plánuje u Chvaletic těžbu manganu, vzniknout by mohlo až 400 pracovních míst