Smutný příběh s dobrým koncem

Region - 29. 11. 2023
Smutný příběh s dobrým koncem

SVINČANY - Nedlouho po Vánocích v roce 2018 zapálil žhář budovu hasičského klubu v obci na Chrudimsku. Na její obnovu přispěl kraj částkou 500 tisíc korun. V dubnu letošního roku byla dokončena střešní vestavba klubovny, na kterou uvolnil kraj ze svého rozpočtu 300 tisíc korun. S vedením SDH Svinčany se v úterý sešel hejtman Martin Netolický.

 

„Příběh zapáleného spolkového domu svinčanských hasičů je velmi smutný, avšak s dobrým koncem, kdy byla místo původní dřevěné stavby postavena nová zděná budova sloužící pro setkávání nejen hasičů, ale také pro spolkovou činnost. Celkové náklady dosáhly dvou milionů korun, což je částka, kterou výrazně snížila velmi aktivní brigádnická činnost členů sdružení. V letošním roce byla dokončena střešní vestavba sloužící jako klubovna a herní místnost nejen pro děti. Z celkových nákladů 460 tisíc korun jsme poskytli z rozpočtu kraje 300 tisíc. V případě stavby samotné budovy jsme neprodleně po požáru v prosinci 2018 uvolnili půl milionu korun,“ řekl hejtman Martin Netolický s tím, že nyní zbývá dokončení fasády objektu.

 

První myšlenka na založení hasičského sboru vznikla již v roce 1865, kdy po žních vyhořely čtyři usedlosti v obci. Oficiálně byl sbor založen v prosinci 1885. První hasičská zbrojnice byla vybudována při založení sboru a nynější slouží od roku 1972. (DoB) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Senátorka Horská: Nechci spalovnu

Senátorka Horská: Nechci spalovnu

Politička zve na úterý 27.2. do regionu své kolegyně a kolegy z horní komory Parlamentu

Lépe ochránit archeologické nálezy

Lépe ochránit archeologické nálezy

Pardubický kraj je vůči nálezcům velmi vstřícný

Kraj úzce s aplikací Záchranka

Kraj úzce s aplikací Záchranka

Lidé si díky ní mohou zavolat pomoc nebo najít veřejný defibrilátor

Ukradené auto ve stromě

Ukradené auto ve stromě

Způsobil dopravní nehodu a z místa odešel

Jako jeden z prvních v republice

Jako jeden z prvních v republice

Krajský úřad přijímá občanku v mobilu

Ocenění dvěma osobnostem

Ocenění dvěma osobnostem

Univerzita Pardubice udělí prestižní tituly doctor honoris causa