Více přihlášek, méně papírování

Region - 30. 11. 2023
Více přihlášek, méně papírování

PARDUBICE - Ředitelé a výchovní poradci ze základních a středních škol se setkali s odborníky z ministerstva školství kvůli připravovaným změnám v přijímacích řízeních. Ty by měly vyřešit některé dlouhotrvající problémy, s nimiž se v praxi setkávají. Přítomní se zabývali především celkovým počtem přihlášek, které mohou žadatelé podat, i zjednodušením administrativy.

 

Setkání s odborníky z ministerstva uspořádal krajský úřad proto, aby poskytl školám metodickou pomoc. Počítá se také s tím, že krajský odbor školství bude v období přijímacích řízení intenzivně komunikovat s veřejností i vzdělávacími institucemi.

 

„Plánovaná reforma přijímacího řízení je velkou změnou. Žáci základních škol budou moci nově poslat o přihlášku více, v minulosti se posílaly přihlášky dvě. Budou však muset stanovit svoje preferované pořadí středních škol. Pokud se dostanou na první, nebude možné zvolit jinou. To stejné platí i v případě střední školy, kterou si zvolí jako druhou možnost. Změna se má týkat i způsobu podávání přihlášek, nově se budou moci podávat elektronicky, což by mělo usnadnit proces přijímacího řízení a vyhnout se nepřehlednému, dlouho trvajícímu a často stresujícímu čekání na odvolání. Dnešní semináře tak slouží k seznámení ředitelů a výchovných poradců s nových systémem a jejich přípravou na změny a jejich dopady,“ řekl radní pro školství Josef Kozel. (MiV) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Svatojakubské pozvání

Svatojakubské pozvání

Nadcházející víkend nabízí několik příležitostí k cestě, kultuře i duchovnímu usebrání

Konstrukci montovali Švédové

Konstrukci montovali Švédové

Jízdárna v Kladrubech nad Labem roste jako z vody

Více energie ze slunce

Více energie ze slunce

Pardubický kraj pokračuje v budování fotovoltaických elektráren na svých objektech

Nezaměstnanost v červnu: 2,8 %

Nezaměstnanost v červnu: 2,8 %

Počet rekvalifikací a kurzů vzrostl meziročně na téměř dvojnásobek

Přijal a foukl

Přijal a foukl

Cyklista s téměř třemi promile alkoholu v krvi vyvázl z dopravní nehody jen se šrámy

Parní vlak propojí dva kraje

Parní vlak propojí dva kraje

Cestující mají jednu z posledních možností projet se s historickou lokomotivou na hlavním koridoru