Více přihlášek, méně papírování

Region - 30. 11. 2023
Více přihlášek, méně papírování

PARDUBICE - Ředitelé a výchovní poradci ze základních a středních škol se setkali s odborníky z ministerstva školství kvůli připravovaným změnám v přijímacích řízeních. Ty by měly vyřešit některé dlouhotrvající problémy, s nimiž se v praxi setkávají. Přítomní se zabývali především celkovým počtem přihlášek, které mohou žadatelé podat, i zjednodušením administrativy.

 

Setkání s odborníky z ministerstva uspořádal krajský úřad proto, aby poskytl školám metodickou pomoc. Počítá se také s tím, že krajský odbor školství bude v období přijímacích řízení intenzivně komunikovat s veřejností i vzdělávacími institucemi.

 

„Plánovaná reforma přijímacího řízení je velkou změnou. Žáci základních škol budou moci nově poslat o přihlášku více, v minulosti se posílaly přihlášky dvě. Budou však muset stanovit svoje preferované pořadí středních škol. Pokud se dostanou na první, nebude možné zvolit jinou. To stejné platí i v případě střední školy, kterou si zvolí jako druhou možnost. Změna se má týkat i způsobu podávání přihlášek, nově se budou moci podávat elektronicky, což by mělo usnadnit proces přijímacího řízení a vyhnout se nepřehlednému, dlouho trvajícímu a často stresujícímu čekání na odvolání. Dnešní semináře tak slouží k seznámení ředitelů a výchovných poradců s nových systémem a jejich přípravou na změny a jejich dopady,“ řekl radní pro školství Josef Kozel. (MiV) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Senátorka Horská: Nechci spalovnu

Senátorka Horská: Nechci spalovnu

Politička zve na úterý 27.2. do regionu své kolegyně a kolegy z horní komory Parlamentu

Lépe ochránit archeologické nálezy

Lépe ochránit archeologické nálezy

Pardubický kraj je vůči nálezcům velmi vstřícný

Kraj úzce s aplikací Záchranka

Kraj úzce s aplikací Záchranka

Lidé si díky ní mohou zavolat pomoc nebo najít veřejný defibrilátor

Ukradené auto ve stromě

Ukradené auto ve stromě

Způsobil dopravní nehodu a z místa odešel

Jako jeden z prvních v republice

Jako jeden z prvních v republice

Krajský úřad přijímá občanku v mobilu

Ocenění dvěma osobnostem

Ocenění dvěma osobnostem

Univerzita Pardubice udělí prestižní tituly doctor honoris causa