Snadno, rychle a elektronicky

Region - 09. 02. 2024
Snadno, rychle a elektronicky

PARDUBICE - Pardubický kraj každoročně finančně podporuje zdejší obce, spolky, sportovní kluby a další organizace v jejich činnosti. Pomáhá jim s každodenním provozem, opravami i novými projekty z mnoha oblastí, od kultury a sportu až po ochranu životů a zdraví. Aby žadatelům usnadnil práci a odstranil zbytečné papírování, spustil kraj nový Dotační portál. Díky němu lze vše vyřídit on-line z pohodlí domova.

 

Web https://dotace.pardubickykraj.cz má za sebou první ostrou zkoušku, ve které obstál. „Od prosince 2023 do ledna 2024 bylo v prvním a druhém kole podáno téměř 1500 žádostí o finanční podporu přesahující 200 milionů korun. Je to více než v minulých letech a mám radost, že start se podařil. Nový portál odstranil zbytečnou administrativu a umožnil žadatelům všechny dokumenty spojené s podáním žádosti o dotaci předat úřadu elektronicky, bez nutnosti něco posílat poštou či osobně chodit na úřad. Lidé také mohou vidět stav žádosti, a zda se jí už věnuje pověřený úředník, mají tedy lepší přehled o celém procesu. Žádosti standardně putovaly k dalšímu vyhodnocení a již jsme o některých jednali na radě, o dalších rozhodne v únoru zastupitelstvo,“ uvedl ke startu Dotačního portálu hejtman Martin Netolický.

 

Z téměř 1500 žádostí dorazila většina v pořádku, pouze několik desítek nesplnilo formální požadavky a muselo být po kontrole v souladu s pravidly vyřazeno. Zaměstnanci krajského úřadu byli s žadateli v kontaktu a mnoho z nich podalo doplněné dokumenty ve lhůtě znovu. „Snažili jsme se nejenom lidem radit, ale zároveň jsme od nich sbírali zpětnou vazbu. Některým žadatelům nevyhovovalo, že pro registraci a přihlašování je využívána Identita občana, ale to je dané zákonem a musíme mít jistotu, že komunikujeme s důkladně ověřeným žadatelem, abychom mu mohli poskytnout finance z veřejných zdrojů. Se startem portálu jsem spokojený a těším se na jeho další rozvoj. Je to jeden z nástrojů, kterým přímo pomáháme obcím i občanům. Nejenomže poskytujeme finanční pomoc do regionu, ale také zjednodušujeme a elektronizujeme celý proces podání,“ dodal krajský radní pro regionální rozvoj Ladislav Valtr.

 

Další náročná zkouška pro Dotační portál začne již za pár týdnů, během března a dubna Pardubický kraj vypíše například příjem žádostí na podporu sboru dobrovolných hasičů. Kompletní seznam aktuálních dotací najdete vždy na adrese https://dotace.pardubickykraj.cz.

 

V jakých oblastech eviduje Pardubický kraj nejvíce žádostí?

 

•             Sport/535

•             Kultura a památková péče/392

•             Sociální oblast/165

•             Životní prostředí/109

•             Regionální rozvoj, podnikání/74

•             Cestovní ruch/69

•             Zdravotnictví/68

 

(MiV) Ilustrační foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Policisté se zaměřili na cizince

Policisté se zaměřili na cizince

S jedním mužem je vedeno řízení o jeho vyhoštění

Zvláštní ocenění za počin roku

Zvláštní ocenění za počin roku

Na ocenění Gloria musaealis 2023 tentokrát bodovala Gočárova galerie

Prezident Pavel zamíří na Pardubicko

Prezident Pavel zamíří na Pardubicko

Hlava státu navštíví Explosii, nemocnici a poklepe základní kamen Centra leteckého výcviku

Ukončení topné sezony

Ukončení topné sezony

Letošní zima byla výjimečná

Křišťálové komíny pro východní Čechy

Křišťálové komíny pro východní Čechy

Nejvyšší ocenění za projekty roku 2023 pro Elektrárny Opatovice a EOP Distribuce

Nezvládla jízdu na kruhovém objezdu

Nezvládla jízdu na kruhovém objezdu

Pravý důvod odhalila dechová zkouška. Řidička nadýchala 2,98 promile alkoholu