Plameny ve Starém Mateřově

Region - 10. 02. 2024
Plameny ve Starém Mateřově

STARÝ MATEŘOV - Čtyři jednotky hasičů byly přivolány v sobotu 10. února v 17.30 hodin k požáru rodinného domu v obci. Jak informovala mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková, při příjezdu první jednotky na místo byly již část střechy a horní patro domu zasažené plameny. Na místě byly dvě zraněné osoby, které byly předány zdravotníkům do péče. Jedna osoba se měla nadýchat jedovatých zplodin hoření a byla v šoku a druhá utrpěla popáleniny, když se snažila z domu zachránit psa.

 

Hasiči nasadili potřebný počet proudů k likvidaci požáru. Velitel zásahu nechal vypnout přívod plynu i elektrického proudu. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 19.13 hodin. Hasiči zamezili rozšíření plamenů na celou střechu. Požár tak poškodil asi třetinu střechy a podkroví. Na střeše domu byly umístěny fotovoltaické panely, hasiči tak museli zvolit správný postup při hašení, aby při zásahu nedošlo k ohrožení jejich života a zdraví,“ popsala průběh večerní akce Horáková s tím, že dále bylo nutné rozebrat střešní krytinu a z domu vynosit ohořelé věci a že hasiči poskytli první psychologickou pomoc jedné osobě.

 

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který bude zjišťovat přesné příčiny vzniku požáru. Škoda byla předběžně vyčíslena na 8 milionů korun. Do ranních hodin bude místo po požáru střežit místní dobrovolná jednotka hasičů. Vyšetřování příčin vzniku požáru bude pokračovat i v neděli 11. února,“ uzavřela mluvčí Vendula Horáková. (zr) Foto: HZS PaK

Mohlo by vás zajímat:

Policisté se zaměřili na cizince

Policisté se zaměřili na cizince

S jedním mužem je vedeno řízení o jeho vyhoštění

Zvláštní ocenění za počin roku

Zvláštní ocenění za počin roku

Na ocenění Gloria musaealis 2023 tentokrát bodovala Gočárova galerie

Prezident Pavel zamíří na Pardubicko

Prezident Pavel zamíří na Pardubicko

Hlava státu navštíví Explosii, nemocnici a poklepe základní kamen Centra leteckého výcviku

Ukončení topné sezony

Ukončení topné sezony

Letošní zima byla výjimečná

Křišťálové komíny pro východní Čechy

Křišťálové komíny pro východní Čechy

Nejvyšší ocenění za projekty roku 2023 pro Elektrárny Opatovice a EOP Distribuce

Nezvládla jízdu na kruhovém objezdu

Nezvládla jízdu na kruhovém objezdu

Pravý důvod odhalila dechová zkouška. Řidička nadýchala 2,98 promile alkoholu