Na univerzitu míří velvyslanec USA

Region - 29. 02. 2024
Na univerzitu míří velvyslanec USA

PARDUBICE - Hostem Univerzity Pardubice bude příští úterý velvyslanec USA Bijan Sabet. Velvyslanec Spojených států amerických se setká s vedením univerzity a Fakulty filozofické. Poté přednese přednášku s názvem U.S.-Czech Relations in 2024: Strengthening Long-Lasting Transatlantic Partnership a bude diskutovat s vysokoškolskými studenty.

 

„Přivítat na naší univerzitě velvyslance USA je mimořádná příležitost. Česká republika se svým zámořským spojencem velmi intenzivně spolupracuje také v oblasti vzdělání a vědecko-výzkumné a tvůrčí činnosti. Možnost dalšího rozvoje vzájemné spolupráce je pro Univerzitu Pardubice velmi důležitá,“ uvedl rektor Univerzity Pardubice Libor Čapek.

 

Velvyslanec USA byl na Univerzitě Pardubice naposled v roce 2015, kdy během roku navštívil vysokou školu hned dvakrát Andrew H. Schapiro.

 

Bijan Sabet je mimořádným a zplnomocněným velvyslancem v České republice od prosince 2022. V České republice působí od konce loňského ledna. Před svým jmenováním byl velvyslanec Sabet spoluzakladatelem Spark Capital, společnosti rizikového kapitálu, která spravuje více než šest miliard dolarů napříč rizikovými a rizikově rostoucími fondy. Bijan Sabet se po celou dobu své kariéry zaměřoval na pomoc technologickým podnikatelům v dosažení jejich potenciálu vybudovat důležité globální společnosti. Ve své roli ve společnosti Spark Capital vedl investice a působil v představenstvu začínajících společností, které se proměnily v globální lídry. Bijan Sabet v roce 2007 řídil investici společnosti Spark do Twitteru, kdy měl tento startup se sídlem v San Franciscu jen deset zaměstnanců. Jeho firma vedla počáteční investice do dalších ikonických společností včetně Wayfair, Cruise Automotive, Oculus, Slack, Tumblr, Warby Parker, Discord, Stack Overflow a dalších, které vedly k vytvoření desítek tisíc nových pracovních míst. Bijan Sabet před založením Spark Capital v roce 2005 pracoval jako vedoucí pracovník v mnoha technologických start-upech v Silicon Valley, Kalifornii a v Massachusetts. Před svým jmenováním působil velvyslanec Sabet ve správní radě Boston College, kde získal titul bakaláře věd. Působil také jako správce na St. Mark’s School v Southborough, Massachusetts a Beaver Country Day School v Chestnut Hill, Massachusetts. Velvyslanec Sabet je ženatý s Lauren Sabet, má tři děti a je vášnivým fotografem. (MaM) Ilustrační foto: A.ZEINER

Mohlo by vás zajímat:

Zvána je i široká veřejnost

Zvána je i široká veřejnost

Na Univerzitě Pardubice vystoupí světová špička ve 3D designu

Chytré hodinky zalarmovaly hasiče

Chytré hodinky zalarmovaly hasiče

Ti nezaváhali a okamžitě se pustili do záchrany lidského života

Ke 111. výročí existence

Ke 111. výročí existence

Speciální škola v Pardubicích dostala nový objekt integračního centra

Mělo by býti plnohodnotné

Mělo by býti plnohodnotné

Kraj vyhlásil výběrové řízení na vybudování návštěvnického centra na pardubickém zámku

Doprava v obcích bude omezena

Doprava v obcích bude omezena

Chystají se opravy v Mněticích a Ostřešanech

Amerika a její krásy

Amerika a její krásy

Komunita pro komunitu pořádá v Chotči cestovatelskou přednášku Michaely Hrdé