Lidé si prohlédli nový pavilon

Region - 02. 03. 2024
Lidé si prohlédli nový pavilon

PARDUBICE - V areálu Pardubické nemocnice se otevřela zbrusu nová budova Centrálního urgentního příjmu. Jedná se o největší investici Pardubického kraje v jeho historii. Za stavbu samotnou zaplatí hejtmanství necelé dvě miliardy korun, přičemž půl miliardou přispěje Evropská unie. Dalších 500 milionů korun spolkne vybavení. V pátek a v sobotu se přišli do nové budovy podívat v rámci Dne otevřených dveří občané, kteří se v předstihu na prohlídku registrovali.

 

Stavba šestipatrového objektu začala v květnu roku 2021. Od letošního března pojede zhruba půl roku ve zkušebním režimu, během kterého se do nové budovy budou postupně stěhovat jednotlivé obory.

 

Jsem přesvědčena a moc si přeji, aby naše co do velikosti největší krajská zdravotnická stavba, byla současně každému pacientovi i bránou k uzdravení. Díky nejmodernějšímu vybavení napříč oborem zdravotnictví poskytuje CUP také plnohodnotné zázemí pro důstojnou práci všech zaměstnanců, kteří se starají o to nejcennější, a to o naše zdraví. Proto věřím v kladnou sílu této monumentální stavby se zárukou pro pacienta v brzký návrat domů, ke své rodině,” uvedla Michaela Matoušková, náměstkyně hejtmana Pardubického kraje pro zdravotnictví.

 

Centrální urgentní příjem výrazně zvýší komfort pro pacienty. Po vyšetření totiž nebudou muset obcházet jednotlivé specialisty v areálu tak jako doposud. Kromě centrálního příjmu bude v novém objektu 11 operačních sálů, chirurgická klinika se 184 lůžky, ARO, traumatologie, ortopedie nebo neurochirurgie. Na střeše vznikl heliport. (JR) Foto: FRANTIŠEK VLČEK (Na snímku přichází jedna ze skupin zájemců o prohlídku nové budovy)

 

Mohlo by vás zajímat:

Zvána je i široká veřejnost

Zvána je i široká veřejnost

Na Univerzitě Pardubice vystoupí světová špička ve 3D designu

Chytré hodinky zalarmovaly hasiče

Chytré hodinky zalarmovaly hasiče

Ti nezaváhali a okamžitě se pustili do záchrany lidského života

Ke 111. výročí existence

Ke 111. výročí existence

Speciální škola v Pardubicích dostala nový objekt integračního centra

Mělo by býti plnohodnotné

Mělo by býti plnohodnotné

Kraj vyhlásil výběrové řízení na vybudování návštěvnického centra na pardubickém zámku

Doprava v obcích bude omezena

Doprava v obcích bude omezena

Chystají se opravy v Mněticích a Ostřešanech

Amerika a její krásy

Amerika a její krásy

Komunita pro komunitu pořádá v Chotči cestovatelskou přednášku Michaely Hrdé