Komu patří Zlatý erb

Region - 07. 03. 2024
Komu patří Zlatý erb

PARDUBICE - Tradiční soutěž Zlatý erb hodnotí kvalitu webů obcí už 26 let. Letošní ročník, zaměřený na kyberbezpečnost, už zná vítěze krajských kol. V našem regionu zvítězily Pardubice, první trojici nejlepších pro rok 2024 uzavírají Svitavy a Chrudim.

 

Porotci Zlatého erbu i v letošním roce automaticky hodnotili všechny obce s rozšířenou působností (ORP). Webové stránky celkem 15 ORP známkovala odborná komise složená ze zástupců krajského úřadu a Univerzity Pardubice, a to podle několika kritérií. „Výsledný počet bodů se odvíjí od toho, jak portály slouží občanům, podnikatelům, turistům, zda obsahují povinné informace či dodržují zásady kybernetické bezpečnosti. Letos se na prvních třech příčkách otočily výsledky loňského ročníku, protože ty nejlepší weby od sebe dělí skutečně jenom drobnosti. Velice gratuluji Pardubicím a přeji jim hodně úspěchu v celostátním kole, kde náš kraj budou zastupovat. Uznání si ale zaslouží i druhé Svitavy a třetí Chrudim, které mají také velice kvalitní weby,“ uvedl radní Pardubického kraje pro informatiku a e-Government Alexandr Krejčíř, který reprezentoval krajskou samosprávu na slavnostním vyhlášení 6. března.

 

Vítězem soutěže organizované krajským úřadem se staly Pardubice. Na druhém místě skončily Svitavy, bronzové místo obsadila Chrudim. „Na našem webu se snažíme pracovat každý rok. Vloni jsme například přidali sekci Ztráty a nálezy, udělali nové rozložení aktualit a snažili se zlepšit formuláře pro návštěvníky webu. Ve zlepšování pokračujeme i v letošním roce. Připravujeme novinky, rádi bychom přidali hlášení rozhlasu a chceme začít vydávat newsletter. Snad se nám podaří oslovit odbornou podporu i v příštím roce,“ řekl během slavnostního předávání náměstek primátora města Pardubice René Živný.

 

Cílem Zlatého erbu je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy a samosprávy a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech a obcích ČR. Odborná porota všem městům kromě hodnocení dodá i své komentáře k jednotlivým oblastem webu. Radnice tak dostanou kromě čísel i návod, kterým směrem se mohou vydat při úpravách svých stránek, budou-li o to mít zájem. (ToK) Foto: ROMAN MARČÁK

Mohlo by vás zajímat:

Policisté se zaměřili na cizince

Policisté se zaměřili na cizince

S jedním mužem je vedeno řízení o jeho vyhoštění

Zvláštní ocenění za počin roku

Zvláštní ocenění za počin roku

Na ocenění Gloria musaealis 2023 tentokrát bodovala Gočárova galerie

Prezident Pavel zamíří na Pardubicko

Prezident Pavel zamíří na Pardubicko

Hlava státu navštíví Explosii, nemocnici a poklepe základní kamen Centra leteckého výcviku

Ukončení topné sezony

Ukončení topné sezony

Letošní zima byla výjimečná

Křišťálové komíny pro východní Čechy

Křišťálové komíny pro východní Čechy

Nejvyšší ocenění za projekty roku 2023 pro Elektrárny Opatovice a EOP Distribuce

Nezvládla jízdu na kruhovém objezdu

Nezvládla jízdu na kruhovém objezdu

Pravý důvod odhalila dechová zkouška. Řidička nadýchala 2,98 promile alkoholu