Do budov, přístrojů i parkoviště

Region - 08. 03. 2024
Do budov, přístrojů i parkoviště

CHRUDIM - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a jeho náměstkyně Michaela Matoušková jednali společně s generálním ředitelem akciové společnosti Nemocnice Pardubického kraje. Tomášem Gottvaldem se starostou Chrudimi Františkem Pilným o dalším rozvoji Chrudimské nemocnice.

 

Vedení kraje i nemocnic seznámilo starostu Pilného s investiční aktivitou nejen do budov, ale také do přístrojového vybavení často s využitím evropských fondů v rámci Integrovaného regionálního operačního programu či programu REACT-EU.

 

„V rámci programu REACT-EU jsme nežádali jen na budovy centrálních urgentních příjmů v Pardubické a Orlickoústecké nemocnici, které jsou samozřejmě nejvíce na očích, ale v rámci Chrudimské nemocnice jsme získali téměř 100 milionů korun na modernizaci přístrojového vybavení,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

 

Podle náměstkyně hejtmana Michaely Matouškové plánuje kraj investovat do Chrudimské nemocnice i nadále. Jednou z nejbližších investic je rozšíření parkování. „V únoru jsme schválili vybudování 87 parkovacích míst za 5,6 milionu korun včetně daně. I s ohledem na pacienty jsme se snažili najít prostor, který je uvnitř nemocničního areálu s návazností na stávající parkovací plochy,“ sdělila Michaela Matoušková.

 

Kromě již schválené investice byla řeč také o zajištění ubytovacích kapacit. „Investovat do stávající ubytovny se nám nejeví jako ideální varianta. Mohli bychom spíše pro naše zaměstnance získat několik malometrážních bytů v blízkosti nemocnice, avšak mimo její areál. V tomto, společně se zajištěním školek či škol pro děti nám může pomoci právě město,“ řekl hejtman, který zmínil také možnost investic do stravovacího provozu či společného příjmového pracoviště.

 

Důležitou proměnnou bude potenciální změna rozpočtového určení daní pro kraje. „Na celou řadu aktivit spojených s oblastí zdravotnictví není možné čerpat evropské dotace. Jedná se například do parkovací domy, ale například i právě ubytovací kapacity. Pokud by se podařilo změnit rozpočtové určení daní pro kraje, tak samozřejmě budeme mít výrazněji rozvázané ruce pro tyto typy investic z vlastních zdrojů krajského rozpočtu,“ doplnil hejtman Netolický. (DoB) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Policisté se zaměřili na cizince

Policisté se zaměřili na cizince

S jedním mužem je vedeno řízení o jeho vyhoštění

Zvláštní ocenění za počin roku

Zvláštní ocenění za počin roku

Na ocenění Gloria musaealis 2023 tentokrát bodovala Gočárova galerie

Prezident Pavel zamíří na Pardubicko

Prezident Pavel zamíří na Pardubicko

Hlava státu navštíví Explosii, nemocnici a poklepe základní kamen Centra leteckého výcviku

Ukončení topné sezony

Ukončení topné sezony

Letošní zima byla výjimečná

Křišťálové komíny pro východní Čechy

Křišťálové komíny pro východní Čechy

Nejvyšší ocenění za projekty roku 2023 pro Elektrárny Opatovice a EOP Distribuce

Nezvládla jízdu na kruhovém objezdu

Nezvládla jízdu na kruhovém objezdu

Pravý důvod odhalila dechová zkouška. Řidička nadýchala 2,98 promile alkoholu