Doprava v obcích bude omezena

Region - 17. 04. 2024
Doprava v obcích bude omezena

PARDUBICKO - Správa a údržba silnic Pardubického kraje (SÚS Pk) zahájí opravy silnic a mostů v bezprostřední blízkosti krajského města. Stavební práce si vyžádají omezení dopravy a řidiči budou muset využívat objízdné trasy.

 

Na červen letošního roku Správa a údržba silnic Pardubického kraje plánuje zahájit opravu Mnětických mostů. Dvojice objektů přes řeku Chrudimku si žádá kompletní rekonstrukci. „Rekonstrukci mostů na silnici z Mnětic směrem do Pardubic si vyžaduje jejich stavebně-technický stav, ale také to, že trasa je mnohdy využívána jako alternativní pro cesty do krajského města. Předpokládáme, že stavební práce budou ukončeny do konce letošního roku s tím, že předpokládaná cena zakázky činí včetně opravy objízdných tras přibližně 36,5 milionu korun s DPH. Opravy objízdných tras budou hotové ještě před zahájením rekonstrukce mostů,“ sdělil hejtman Martin Netolický, který o opravě mostu jednal se starostou Městského obvodu Pardubice IV Janem Procházkou.

 

Dopravní obslužnost z hlediska městské hromadné dopravy bude dle vyjádření Dopravního podniku města Pardubice zajištěna. Před mosty ve směru od Černé za Bory vznikne obratiště pro autobusovou dopravu s nástupní a výstupní hranou. Lidé pak budou moci po lávkách pro pěší dojít do Mnětic. Veřejná doprava do dalších obcí bude dále vedena po objízdné trase přes Žižín a Hostovice.

 

Pro osobní dopravu bude označená objízdná trasa přes místní komunikace, která povede přes obec Drozdice. Nákladní doprava potom bude využívat silnice vyšší třídy. I tato objížďka bude značená.

 

Opravy začnou také v Ostřešanech

 

V průběhu měsíce června má podle plánu začít první etapa rekonstrukce silnice III/340 30 v Ostřešanech. „Silničáři opraví část průtahu obcí, samospráva se potom postará o zřízení semaforů na křižovatce, která odděluje dopravu směrem na Pardubice a Chrudim, upraví chodníky a přechody pro chodce, provede rekonstrukci veřejného osvětlení na křižovatkových větvích a osvětlí přechod pro chodce. Předpokládané finanční náklady obce činí 8,7 milionů korun včetně DPH,“ řekl náměstek hejtmana zodpovědný za oblast dopravy Michal Kortyš.

 

Rekonstrukce silnice III/340 30 je rozdělena na pět etap z důvodu zajištění dopravní obslužnosti obce. „Opravovat se postupně budou úseky od obce Ostřešany ve směru od Dražkovic až po křižovatku se silnicí III/340 39 na Tuněchody a Mnětice. Letos začne první z nich – a to průtah Ostřešany ve směru od Dražkovic až po obecní úřad a přilehlou křižovatku. Předpokládaná cena této etapy je 18,8 milionu korun včetně DPH,“ uvedl ředitel SÚS Pk Zdeněk Vašák.

 

Křižovatka bude v omezeném režimu průjezdná ve směru od Nemošic na Chrudim. V opačném směru bude značená objízdná trasa pro osobní dopravu vedená přes Mikulovice a dále po místních komunikacích. Objížďka pro nákladní dopravu povede po silnicích vyšších tříd.

 

Dopravní podnik města Pardubic předpokládá vedení městské hromadné dopravy po místní komunikaci kolem školy k ulici Bláhova. (MiV) Foto: Pk (Na snímku jeden z mnětických mostů)

Mohlo by vás zajímat:

Policisté se zaměřili na cizince

Policisté se zaměřili na cizince

S jedním mužem je vedeno řízení o jeho vyhoštění

Zvláštní ocenění za počin roku

Zvláštní ocenění za počin roku

Na ocenění Gloria musaealis 2023 tentokrát bodovala Gočárova galerie

Prezident Pavel zamíří na Pardubicko

Prezident Pavel zamíří na Pardubicko

Hlava státu navštíví Explosii, nemocnici a poklepe základní kamen Centra leteckého výcviku

Ukončení topné sezony

Ukončení topné sezony

Letošní zima byla výjimečná

Křišťálové komíny pro východní Čechy

Křišťálové komíny pro východní Čechy

Nejvyšší ocenění za projekty roku 2023 pro Elektrárny Opatovice a EOP Distribuce

Nezvládla jízdu na kruhovém objezdu

Nezvládla jízdu na kruhovém objezdu

Pravý důvod odhalila dechová zkouška. Řidička nadýchala 2,98 promile alkoholu