Derby lockdown nezastaví

Region - 15. 03. 2021
Derby lockdown nezastaví

 

PARDUBICE / HRADEC KRÁLOVÉ - Univerzita Hradec Králové a Univerzita Pardubice sice už dlouhé měsíce vyučují své studenty online, přesto se rozhodly nerušit tradici vzájemného derby. Vysokoškoláci se v době pandemie nemohou utkat tradičně v ledním hokeji, přesto jeden sport i přes přísný lockdown možný je. Omezení pohybu mezi oběma blízkými městy totiž nebrání klání ve virtuálním prostředí. Týmy Univerzity Hradec Králové (UHK) a Univerzity Pardubice (UPCE) proto poměří své síly v esportu.

Univerzitní e-derby plánují na pátek 19. března. Týmy obou univerzit se utkají ve třech typech počítačových her. První bude série Hearthstone Bo5, následovat bude Counter Strike:GO Bo3 a jako třetí si studenti zahrají League of Legends Bo3. Program začíná už v 10 hodin diskusemi s hosty či představením univerzit. Samotné derby odstartuje v poledne. Akci organizačně i technicky zajišťuje esportovní studentská asociace ESA. Zájemci mohou derby sledovat živě na platformě Twitch.tv a odkaz bude dostupný také na FB profilech obou vysokých škol.

„Náš tým vstupuje do historicky druhého derby jako ten, který obhajuje vítězství. Bylo by skvělé pohár znovu získat a já budu našim reprezentantům fandit. Povzbuzením pro všechny ale může být fakt, že se dvěma blízkým vysokým školám společně podařilo uspořádat tuto akci pandemii navzdory,“ uvedl rektor Univerzity Pardubice Jiří Málek.

„Esportovní aktivity našich studentů vítám a v tomto zvláštním období, kdy jsme museli vynechat mnohé tradiční akce, je to jedna z mála příležitostí, kdy se s našimi protějšky z Pardubic můžeme vidět, byť jen online. Esport má na Univerzitě Hradec Králové své místo, ostatně v tomto roce se na UHK otevírá zbrusu nová specializovaná učebna,“ těší na e-derby rektor UHK Kamil Kuča s tím, že rivalita mezi univerzitami je vážně spíše jen nadsázka, protože mnozí hráči na obou stranách se znají a jsou přátelé.

„Poslední ročník dopadl velmi těsně a přinesl více než napínavou podívanou. Je skvělé, že síly obou univerzit jsou velmi vyrovnané, s lehkými výkyvy v konkrétních herních titulech. A právě tyto výkyvy budou těmi, které rozhodnou o celkovém výsledku. UHK má velmi kvalitní CS:GO tým, zatímco UPCE mají převahu v LoL. Rozhodnutí tak určitě padne na hru Hearthstone, která se této role zhostila i minule,“ říká spoluzakladatel ESA Lubomír Mikuš, který je předsedou esportovní organizace SGA při UHK.

Při online derby se tentokrát hráči z obou týmů vůbec fyzicky nepotkají, dokonce ani mezi sebou. To by podle dosud nejpřísnějších vládních nařízení nebylo vůbec možné při jakékoliv soutěži. Obě východočeské univerzity se naopak v rámci dobrovolnických aktivit či aplikací svého výzkumu do praxe snaží bojovat proti pandemii už od jara minulého roku. (MaM, JaN)

Mohlo by vás zajímat:

Filmaři hledají lokace mimo Prahu

Filmaři hledají lokace mimo Prahu

Pro Pardubický kraj je to velká příležitost

Chystají novinku na zámku

Chystají novinku na zámku

Lapidárium představí kamenné památky od středověku do současnosti

Galavečer plný dobra

Galavečer plný dobra

Kromě jiných ocenil i třídu děvčat, která se věnuje charitě a dobrovolnictví

Uznání pro Krásku z Kladiny i pro pivo

Uznání pro Krásku z Kladiny i pro pivo

Dokument o nálezu jedinečné nádoby a objevu nejstaršího piva svého druhu uspěl na festivalu v Bratislavě

Na několik etap

Na několik etap

Kraj pokračuje v přípravách na rozšíření parkovacích ploch v Pardubické nemocnici

Perný víkend pro silničáře

Perný víkend pro silničáře

Najezdili v Pardubickém regionu 61 tisíc kilometrů