Ichovy seminůžky a Krobotova pojistka

Fotbal - 04. 05. 2024
Ichovy seminůžky a Krobotova pojistka

PARDUBICE Oboustranně velmi opatrně začalo dnes odpoledne v CFIG Areně utkání se Zlínem hrané v rámci úvodního kola nadstavbové části Fortuna:ligy ve skupině o udržení. Oba týmy do něj vstoupily až ostudně vlažně, hráči jako by soutěžili, kdo podá matnější výkon a naseká co nejvíce nepřesností. Žádná radost ze hry, nulová elegance. Jakési oživení přišlo na pardubické straně kolem 30. minuty, ve 32. dokonce mohl docílit gólu hlavou Daněk. Jinak celou první půli šlo spíše o antifotbal, kořeněný navíc bídným dohledem sudího Černého.

 

Zajiskřilo ovšem záhy po zahájení druhého poločasu. Po rohovém kopu domácích ve 47. minutě se nejlépe zorientoval Icha a svéráznými seminůžkami dosáhl konečně kýženého gólu. A začalo se hrát naplno, a to na obou stranách. Vyprávět by o tom mohl domácí gólman Kinský, když v 57. vyškraboval balón skoro až z čáry… Škoda, že ani Hlavatého přímý kop v 65. neskončil v síti za zlínským Dostálem. V 74. zaujal dlouhým sprintem Sychra, možná ale měl raději přihrát volnému Hlavatému. Pár pěkných pokusů zaznamenal i Zlín. Pak ale přišla 85. minuta: Sychra využil podklouznutí jednoho ze soupeřů, krásně přihrál Krobotovi a ten bezpečně korunoval domácí úsilí a zvýšil na konečných 2:0. Neopomeňme ještě zmínit obětavý zákrok Ichy těsně před koncem druhé půle a pětiminutovým nastavením, kdy už byl míč opět takřka na brankové čáře domácích… Pardubice konečně doma zvítězily, letos vlastně poprvé, jde o veledůležité tři body.

 

FK Pardubice – FC Zlín 2:0 (0:0). Přihlíželo 2608 diváků. (ro) Foto z utkání: MILAN KŘIČEK (Na snímku situace z první půle, kdy mohl hlavou skórovat Kryštof Daněk)

 

Mohlo by vás zajímat:

Pardubice povede Saňák

Pardubice povede Saňák

Fotbalisté Pardubic povede nový realizační tým

Vítězná rozlučka v Ďolíčku

Vítězná rozlučka v Ďolíčku

Pardubičtí fotbalisté naposledy vedení trenérem Kováčem porazili Bohemians a přeskočili je v konečném účtování

Pardubice se zachránily!

Pardubice se zachránily!

Pardubičtí fotbalisté doma smetli Karvinou

Tak ještě ne…

Tak ještě ne…

Pardubičtí fotbalisté prohráli v Jablonci

Další cenná výhra!

Další cenná výhra!

Pardubice porazily českobudějovické Dynamo

Prohra v Ďolíčku, Sychrův gól nestačil

Prohra v Ďolíčku, Sychrův gól nestačil

Fotbalisté Pardubic končí základní část Fortuna:Ligy na 13. místě