O nastavení podpory sportu

Region - 07. 06. 2024
O nastavení podpory sportu

PARDUBICE - Podpora budování sportovní infrastruktury v Pardubickém kraji byla hlavním tématem jednání hejtmana Martina Netolického s předsedou Národní sportovní agentury Ondřejem Šebkem. Řeč byla o aktuálních dotačních programech NSA pro města, obce či sportovní kluby, ale také o přípravě zákona o sportu.

 

„Bohužel v minulosti byla ze strany státu a tehdejších představitelů Národní sportovní agentury vytvářena u sportovních klubů, ale i měst a obcí vytvářena velká očekávání, která však nejsou podpořena adekvátním objemem finančních prostředků, které jsou na jednotlivé dotační programy alokované. Parametry dotačních programů jsou velmi kvalitně zpracované, ale bohužel je to o penězích. Jsem rád, že se NSA snaží vyjíždět do regionů, a nejen o této problematice hovořit. Podpora budování sportovišť všeho druhu je v České republice bohužel dlouhodobě velmi podfinancovaná,“ uvedl hejtman Martin Netolický. Ten také hovořil o podpoře sportu ze strany Pardubického kraje. „Z pohledu kraje se jedná o nadstavbu, ale v rámci našich dotačních programů se snažíme podporovat kluby, města a obce, ale všem musí být zasazeno do možností našeho rozpočtu. Individuálně podporujeme také například projekty, které uspěly právě u Národní sportovní agentury,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

 

Toho předseda NSA Ondřej Šebek informoval o Plán podpory pohybu dětí, žáků a studentů ve školách a školských zařízeních a státní politiky školního a vysokoškolského sportu pro období 2024–2028, který připravilo Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR. V rámci tohoto programu by mohl vzniknout dotační program na budování a opravy školních hřišť, která by měla mít smíšenou funkci pro školy, ale i pro širokou veřejnost. (DoB) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

S vyšším komfortem pro pacienty

S vyšším komfortem pro pacienty

V Pardubické nemocnici jsou dvě nové moderní angiolinky

Nový král mladých chemiků je z Plzně

Nový král mladých chemiků je z Plzně

Vyvrcholila jedna z nejatraktivnějších soutěží pro žáky základních škol

S ambasadorkou země javorového listu

S ambasadorkou země javorového listu

Kanadská firma plánuje u Chvaletic těžbu manganu, vzniknout by mohlo až 400 pracovních míst

Salesiáni se věnují mládeži

Salesiáni se věnují mládeži

V Pardubicích opravili svůj původní dům

Socha, nebo lavička?

Socha, nebo lavička?

Chrudimské sídliště získalo originální kusy mobiliáře

Logistici patří do Pardubic

Logistici patří do Pardubic

Starají se o přepravy, opravy, odsuny i prázdné žaludky