Hezký mač, žel, pouze za bod

Fotbal - 19. 03. 2021

PRAHA – Páteční předehrávka 24. kola Fortuna:Ligy přinesla v Ďolíčku velmi kvalitní fotbal, v němž domácí tým FK Pardubice dvakrát vedl, ale hostům z FK Mladá Boleslav se dvakrát podařilo srovnat. Výsledná remíza 2:2 (poločas 1:0) je nakonec spravedlivým rozuzlením oboustranně pohledného zápasu.

Pardubická radost začala již ve 4. minutě, kdy se po špatném vhazování soupeře krásně trefil do šibenice Šedovy branky Tischler. Škoda šancí Tomla a Hufa ve 32. minutě, Pardubice měly v této fázi utkání jasně navrch.

Boleslavi pomohlo vystřídání čtyř hráčů na začátku druhé půle, hosté pak byli zřetelně důraznější a velmi nebezpeční. V 53. minutě po zákroku Solila na Malínského a na základě zásahu VAR bezpečně proměnil penaltu Ladra. Druhý gól Pardubic vstřelil v 74. minutě Čelůstka (jeho první v nejvyšší soutěži) a když už to vypadalo zase nadějně, vyrovnal ze standardní situace v 81. minutě Takács. Domácím ještě zatrnulo v 84., ale brankář Letáček vyrazil Klímovu střelu bravurně. Hezký mač, žel, pro Pardubice pouze za bod. (ro) Foto: RADEK KLIER (Na snímku Tomáš Čelůstka, střelec druhého gólu v utkání, jenž byl zároveň jeho prvním v nejvyšší soutěži)