I maličkost je hodně

Region - 09. 04. 2021
I maličkost je hodně

 

PARDUBICE - Dobrovolnické centrum Koalice nevládek Pardubicka připravilo na konci loňského roku výzvu #kouskyDOBRA, jejíž snahou bylo přinést lidem alespoň malé povzbuzení a rozptýlení negativní atmosféry v nelehké době komplikované koronavirovou pandemií. Vzkazy umístěné v parcích v centru Pardubic spolu s virtuálním adventním kalendářem směřovaly k zamyšlení se nad tím, kolik dobra je stále možné nacházet v úplně obyčejných věcech a drobnostech či v mezilidské pomoci. Ani letoškem výzva nekončí… 

„Protože kousky dobra je třeba nacházet v jakékoliv době, budeme i my v jejich hledání pokračovat. Vedle toho, že naši dobrovolníci obětavě pomáhají během pandemie s celou řadou činností, chceme přinášet další nápady nebo se zapojovat do různorodých aktivit, jež přinesou radost či užitek tam, kde je právě potřeba,“ uvádějí koordinátorky Dobrovolnického centra KONEP Lucie Křivková a Kateřina Mužíková. V březnu se tak například podařilo zprostředkovat darování dvanácti notebooků s příslušenstvím od společnosti Foxconn Česká republika do organizací SKP-CENTRUM, DaR – Centrum pro dítě a rodinu a Salesiánský klub mládeže, Centrum Don Bosco, aby pomohly dětem z klientských rodin se zvládáním distanční výuky. V dubnu se zase spolu s dobrovolníky ve Sluníčku – Centru pro rodinu chystá sbírka věcí určená osobám v nouzi nebo úklid přírody v pardubické lokalitě Červeňák u příležitosti oslavy Dne Země.

„Uplynulý rok ukázal, jak významnou roli v naší společnosti hrají dobrovolnické aktivity a občanská angažovanost. Oceňuji proto práci dobrovolnických center, která v kraji fungují. Koordinují dobrovolníky a své činnosti tak, aby pomoc byla vždy co nejvíce prospěšná a efektivní“, zdůrazňuje Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Velikou radost přinesly také velikonoční „nadílky“, jež Dobrovolnické centrum KONEP zorganizovalo. V rámci nich děti z Mateřské školy Pardubice, Pospíšilovo náměstí připravily krásné jarní výrobky a obrázky klientům Domova pro seniory U Kostelíčka a žáci Základní školy Montessori Pardubice se svými rodiči k tomu napekli velikonoční perníčky. Ti kromě toho také vytvořili nápaditá přání k uzdravení pacientům, kteří se v pardubické nemocnici léčí s covidem. Donesli rovněž hromadu výborného cukroví jako poděkování za obětavou práci nejen pro zdravotníky, ale i do nemocniční prádelny a stravovacího provozu. Ani skupina dobrovolnic „babiček“, které před pandemií v Pardubicích pomáhaly v mateřských školkách, opět nezahálela. Podobně jako před Vánoci se znovu pustily do pečení a výtečnými dobrotami potěšily tentokrát záchranáře ZZS Pardubického kraje na základnách v Pardubičkách i na Dukle. Pro tyto účely darovala firma Zatavitelnemisky.cz praktické ekologické boxy, díky nimž bylo možné předat všechny dárky pěkně zabalené.   

„Často se jedná o maličkosti. Ty ale mnohdy znamenají hodně a ve svém součtu ukážou, že svět není jen špatný. Tak neváhejte a pojďte do toho s námi! Následujte naše výzvy zveřejněné na www.dobrokonep.cz nebo na našich sociálních sítích, případně nás inspirujte vlastními nápady, počiny či příběhy. Sdílejte s hashtagem #kouskyDOBRA a pomozte šířit tuto myšlenku dál!“, apelují koordinátorky Lucie Křivková a Kateřina Mužíková. (zr) Foto: KONEP  

 

Mohlo by vás zajímat:

Sténající kontejner

Sténající kontejner

K psovi uvízlému v kontejneru na textil vyjeli policisté i hasiči

Soupeřili s umělou inteligencí

Soupeřili s umělou inteligencí

TECHNOhrátky zavítaly do Gymnázia a grafické střední odborné školy Přelouč

Zadrží stoletou vodu

Zadrží stoletou vodu

Stavba suchého poldru Kutřín pokračuje

S vyšším komfortem pro pacienty

S vyšším komfortem pro pacienty

V Pardubické nemocnici jsou dvě nové moderní angiolinky

Nový král mladých chemiků je z Plzně

Nový král mladých chemiků je z Plzně

Vyvrcholila jedna z nejatraktivnějších soutěží pro žáky základních škol

S ambasadorkou země javorového listu

S ambasadorkou země javorového listu

Kanadská firma plánuje u Chvaletic těžbu manganu, vzniknout by mohlo až 400 pracovních míst