Z vysokého školství

Region - 09. 04. 2021
Z vysokého školství

 

PARDUBICE - Univerzita Pardubice bude příští týden hostit zasedání Pléna České konference rektorů (ČKR).

Zástupci českých veřejných, státních a soukromých vysokých škol chtějí mimo jiné diskutovat o aktuální situaci. Kvůli pandemické situaci budou jednat hybridní formou.

Do Pardubic přijede pět členů předsednictva v čele s předsedou ČKR a rektorem České zemědělské univerzity v Praze prof. Petrem Skleničkou. Do vedení konference patří také rektor Univerzity Pardubice prof. Jiří Málek, který je místopředsedou ČKR pro oblast tvůrčích činností. Další členové a hosté se k jednodennímu jednání připojí online.

Jedním z bodů jednání je aktuální situace na vysokých školách, proto se k jednání připojí také ministr školství mládeže a tělovýchovy Robert Plaga a jeho náměstci. Rektoři chtějí prodiskutovat i hodnocení vědy společně se zástupci Rady pro výzkum vývoj a inovace (RVVI). 

Česká konference rektorů (ČKR), založená 28. ledna 1993, je sdružení rektorů všech veřejných (26), všech státních (2) a některých soukromých (19) vysokých škol v České republice. Jejím posláním je zabývat se zásadními otázkami vysokých škol, zaujímat k nim stanoviska a uplatňovat je v zákonodárných a výkonných institucích a úřadech. ČKR navazuje a udržuje styky s Konferencemi rektorů jiných zemí a s příslušnými mezinárodními institucemi, zejména s Evropskou univerzitní asociací (EUA). Jednání na Univerzitě Pardubice je 160. zasedáním Pléna České konference rektorů. (MaM) Foto: UPa

Mohlo by vás zajímat:

Mistři pěvci opeřenci

Mistři pěvci opeřenci

Ptačí krasavci zavítali do Domu hudby v Pardubicích

Data ÚZIS mluví jasně

Data ÚZIS mluví jasně

Kraj se musí připravit na změny ve zdravotnictví

Unikátní škola s novinkou

Unikátní škola s novinkou

V dokončované jízdárně v Kladrubech se už těší na první koně

O hasičské řemeslo je zájem

O hasičské řemeslo je zájem

Dobrovolní hasiči lákají do svých řad mladé

Dvouplošníky nebudou chybět

Dvouplošníky nebudou chybět

Překvapením pro návštěvníky Aviatické pouti by mohl být jejich počet

O Velikonocích hořelo v Dolanech

O Velikonocích hořelo v Dolanech

Na místo se sjelo několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů