Množí se krádeže katalyzátorů

Region - 12. 04. 2021
Množí se krádeže katalyzátorů

 

PARDUBICKÝ KRAJ – „V poslední době v našem regionu evidujeme více než 10 případů krádeží katalyzátorů včetně částí výfuků. Pachatel je prozatím neznámý, ke krádežím tohoto dílu došlo nejen v Pardubicích, ale i na Chrudimsku, Svitavsku a Orlickoústecku,“ informuje tisková mluvčí krajské policie Eva Maturová. 

Lidé, kteří sami nezjistili závadu, požádali o odtah do servisu a po pár minutách už bylo jasné, o co jde. Automechanik, jenž se pustil do zjišťování závady a příčiny nefunkčnosti vozu, ihned odhalil, co mu chybí.

„Jen od 8. do 10. dubna evidujeme v Pardubicích šest poškozených majitelů. Není vyloučené, že se přihlásí i další,“ sdělila mluvčí s tím, že pachatelé si s poškozením vozidel hlavu nelámou. Pro získání zmíněného katalyzátoru odříznou střední část výfukového potrubí. Škoda se už vyšplhala do desetitisíců korun.

„Pokud si všimnete na ulici v okolí zaparkovaných vozidel někoho, kdo pomocí nářadí odstraňuje součást automobilu, samozřejmě volejte policisty přes linku 158,“ uzavírá Eva Maturová. (zr) Foto: PČR

Mohlo by vás zajímat:

Téměř dvě desítky pátraček

Téměř dvě desítky pátraček

Policisté od Nového roku hledali lidi na různých místech kraje

Zámek se od pondělí uzavře

Zámek se od pondělí uzavře

Návštěvníci se nedostanou na nádvoří, do parkánu ani na valy

SILVER A v paměti tří generací

SILVER A v paměti tří generací

Čtvrteční akce v Larischově vile a v Sezemicích

Vykopávky kolem Exitu 91

Vykopávky kolem Exitu 91

Poklady pod silnicemi si v sobotu prohlédnete s archeologem

Společně s obcí

Společně s obcí

Po otevření obchvatu opraví kraj také původní průtah Kojicemi

Kdo dává, dostává

Kdo dává, dostává

Začala Tříkrálová sbírka, pomůže v Holicích, ale třeba i v Indii