… a jen kousek od výhry

Fotbal - 21. 04. 2021

PRAHA – Ano, tak to má být. Nevzdat se, zvednout znovu hlavu a bojovat. Po poločase to dnes v podvečer vypadalo v utkání 28. kola Fortuna:Ligy v Ďolíčku všelijak. Tým FK Pardubice prohrával se Spartou 0:2, působil zakřiknutě, jako by ho svazoval přílišný respekt k soupeři. Hosté se ujali vedení již v 7. minutě díky Wiesnerovi, druhý jejich gól padl ve 44. z penalty, když Hancko potrestal nešťastný zákrok Ewertona vůči Polidarovi. Sparťané hráli celou dobu mnohem důrazněji, Pardubičtí brankáře Nitu prakticky neohrozili.

Po přestávce se ale vše obrátilo. Rozhodující moment zápasu přišel ve 49. minutě, kdy Jeřábek přehodil příliš dopředu vyběhlého Nitu a snížení stavu Pardubáky oživilo. Výrazně zlepšili hru a několikrát přistihli polevivší Sparťany doslova v nedbalkách. Bylo jen otázkou času, kdy dojde k vyrovnání. Po hezkých šancích a trefené tyči nakonec přišla v 75. minutě druhá penalta zápasu, kterou Cadu s gustem proměnil.

A pak už to bylo ze strany Pardubic velmi pěkné a zároveň taktické. Škoda několika tutovek, domácí nakonec mohli doputovat až pro tři body. Ale i ten jeden je vzhledem k vývoji mače cenný. Mohou být spokojeni.

FK Pardubice – AC Sparta Praha 2:2 (0:2). (ro) Foto: LUBOŠ JENÍČEK (Na snímku Cadu)