Rušný víkend policistů

Region - 21. 06. 2021
Rušný víkend policistů

 

PARDUBICKO - Nejen teplotně náročný víkend za sebou mají policisté z Pardubického kraje. 

 

 

„Z pohledu pardubické policie máme za sebou ne úplně klidný víkend. V kraji jsme od pátku od večera do dnešní nedělní 18. hodiny evidovali velké množství dopravních nehod, případů narušení občanského soužití a rušení nočního klidu,“ charakterizuje uplynulé dny tisková mluvčí policie Pardubického kraje Markéta Janovská a pokračuje: „S krásným počasím pardubickým dopravákům a bohdanečským policistům začala rutina ve smyslu řešení v zákazech parkujících desítek vozidel v okolí písníků. Proto tímto důrazně žádáme řidiče, aby parkovali tam, kde mohou a mají a neprodražovali si výlety k vodě placením pokut.“

 

 

Ze „zajímavějších“ věcí eviduje policie například následující: V pátek v podvečer vyjížděli holičtí policisté spolu s hasiči k požáru vozidla Ford Focus mezi obce Horní Jelení a Borohrádek. Okolo 20:45 si řidič ve zpětném zrcátku všiml kouře, který se mu valí z auta. Proto za obcí Horní Jelení zastavil, spolu se ženou z vozidla vystoupil a zavolal na tísňovou linku. Na místo se dostavila i vyšetřovatelka hasičů, která nám sdělila jako předběžnou příčinu zahoření vozidla technickou závadu.

 

 

V noci z pátku na sobotu si policejní Octavii zřejmě spletl s překážkovou dráhou 26letý cizinec. S 1,38 promile alkoholu v dechu sice bravurně přeběhl přes kapotu a střechu služebního auta na náměstí Republiky v Pardubicích, nicméně si za to vysloužil pobyt v cele a ve zkráceném přípravném řízení sdělení podezření z trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci. Poškozená je kapota, čelní sklo a střecha (na snímku).

 

 

„V sobotu část našeho krajského dopravního družstva doprovázela jízdu policejních veteránů, která vedla napříč celým krajem s mnoha zastávkami po východočeských městech. I přes tropické počasí se veteráni těšili velkému zájmu,“ informuje Janovská.

 

 

O půl osmé v sobotu ráno vyjížděli policisté  v České Třebové k opařenému dítěti. Nešťastnou náhodou praskla konvice s čajem a horká voda dítě opařila. To bylo letecky transportováno do nemocnice.

 

 

„Vrtulník se k nám do kraje podruhé vracel okolo 13. hodiny, kde jsme měli nahlášené tonutí 78leté paní. Tu nalezly její dvě kamarádky s hlavou ve vodě v rybníce v Černé u Bohdanče. Přihlížející pomohli ženu vytáhnout na břeh, započali resuscitaci a následně byla paní transportována do nemocnice,“ pokračuje mluvčí.

 

 

Do půlnoci letecká záchranka navštívila náš kraj ještě jednou a to kolem 20. hodiny, kdy 32letý cyklista upadl z jízdního kola v Heřmanově Městci.

 

 

„Havárii cyklisty posilněného alkoholem šetříme od sobotního večera i v Chocni. Tam 53letý muž zřejmě narazil kolem do ostrůvku a havaroval. Na hlavě neměl cyklistickou helmu a se svým zraněním byl převezen do nemocnice. U tohoto cyklisty kolegové naměřili přes dvě promile alkoholu v dechu,“ dodává Markéta Janovská.

 

 

„Nedělní den jsme opět zahájili i s hradeckou leteckou záchrankou. Ta spěchala na Vraclav, kde došlo ke střetu 4letého dítěte s vozidlem. Původně vážně vypadající nehoda zřejmě nebude mít tak vážné následky, protože dítě bylo transportováno do nemocnice sanitkou. Došlo tam k tomu, že rodiče údajně seděli s dítětem na kraji místní silnice, a když kolem projíždělo velice pomalu vozidlo, rodič upozornil dítě, aby sedělo, načež ono vstalo a poté došlo k jeho střetu s uvedeným vozidlem,“ přibližuje další případ mluvčí.

 

 

S neregistrovaným a nepojištěným traktorem havaroval před 13. hodinou 42letý řidič. Ten zřejmě nezvládl průjezd zatáčkou a na silnici z Březové nad. S. na Stašov havaroval do zahrady rodinného domu, kde poškodil živý plot a jiné dřeviny a rostliny. Celková škoda způsobená nehodou byla předběžně vyčíslena na 40 000 korun.

 

 

„V neděli o půl třetí odpoledne nám na linku 158 telefonovalo několik řidičů, že po silnici z Pardubic na Hradec Králové jede v rychlém pruhu v protisměru vozidlo. Na místo spěchali jak pardubičtí, tak královéhradečtí policisté, nicméně řidič zřejmě na některém sjezdu komunikaci opustil. Není to poprvé, co se něco takového stalo a tato nepozornost řidičů může mít fatální následky,“ upozorňuje Janovská.

 

 

„V sobotu a v neděli jsme také k nám do kraje volali Pyrotechnikou službu PČR. Vždy to bylo k nálezu granátu a v obou případech bylo nebezpečné munici převážet, a proto jí pyrotechnici zlikvidovali na místě. Poprvé byl nález nahlášen v sobotu nedaleko rozhledny Bára na Chrudimsku, kde byl minometný a dělostřelecký granát. Druhý případ byl dělostřelecký granát v Křenově na Svitavsku,“ uzavírá víkendový výčet tisková mluvčí krajské policie. (zr) Foto: PČR

Mohlo by vás zajímat:

V Kladrubech s mezinárodní účastí

V Kladrubech s mezinárodní účastí

Jedni z nejlepších vozatajů světa zavítali na Rudolfův pohár 2024

Snaží se nalézt dohodu

Snaží se nalézt dohodu

Společné komuniké Pardubického kraje, Nemocnic Pardubického kraje a Lékařského odborového klubu

Zvána je i široká veřejnost

Zvána je i široká veřejnost

Na Univerzitě Pardubice vystoupí světová špička ve 3D designu

Chytré hodinky zalarmovaly hasiče

Chytré hodinky zalarmovaly hasiče

Ti nezaváhali a okamžitě se pustili do záchrany lidského života

Ke 111. výročí existence

Ke 111. výročí existence

Speciální škola v Pardubicích dostala nový objekt integračního centra

Mělo by býti plnohodnotné

Mělo by býti plnohodnotné

Kraj vyhlásil výběrové řízení na vybudování návštěvnického centra na pardubickém zámku