Rychlá pomoc

Region - 25. 06. 2021
Rychlá pomoc

 

PARDUBICE - V pátek odpoledne jednali videokonferenční cestou radní Pardubického kraje. Důvodem byla potřeba rychlého schválení uvolnění finančních prostředků v hodnotě 100 tisíc korun pro zajištění činnosti hasičů z Pardubického kraje, kteří odjíždějí do sousedního regionu pomáhat. V pondělí radní projednají dar dva miliony korun pro pomoc poškozeným obcím.

 

 

„Byl jsem informován krajským ředitelem hasičů o takzvaném odřadu 34 hasičů z Pardubického kraje na pomoc do Jihomoravského kraje. Konkrétní místo jejich působení bude upřesněno. Abychom zajistili fungování jednotky, uvolníme okamžitě 100 tisíc korun v hotovosti z rozpočtu kraje. S panem ředitelem Černohorským jsme v úzkém kontaktu a budeme připraveni reagovat v případě potřeby na nastalou situaci,“ řekl hejtman a předseda Bezpečnostní rady Pardubického kraje Martin Netolický, který pro rychlé schválení daru svolal na páteční odpoledne jednání krajských radních.

 

 

Celá vyslaná skupina, kterou tvoří 14 profesionálních a 20 dobrovolných hasičů, je plně soběstačná. Ve výbavě hasičů je zejména nový kontejner pro vyprošťování a stabilizaci objektů a kontejner pro stabilizaci a nouzové zastřešení. Dále je do Jihomoravského kraje vyslán jeřáb, spojový automobil a velitelský automobil.

 

 

Náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková dopoledne hovořila s radním pro zdravotnictví Jihomoravského kraje Jiřím Kasalou. „Informovala jsem kolegu, že Pardubický kraj je připraven pomoci i v oblasti zdravotnictví. Pokud bude potřeba, tak poskytnutím zdravotnického materiálu, ale i s překlady pacientů,“ uvedla náměstkyně Matoušková. (DoB) Foto: Pk

 

Mohlo by vás zajímat:

O parkování a o letišti

O parkování a o letišti

Kraj a město řeší situaci v okolí Pardubické nemocnice

Línek: Zachovat objem financí

Línek: Zachovat objem financí

V Evropském výboru regionů o rychlé přeshraniční pomoci při katastrofách

Na jubilejním dvacátém sněmu

Na jubilejním dvacátém sněmu

René Živný obhájil post předsedy SNK Evropských demokratů

Poutníci jsou vítáni

Poutníci jsou vítáni

Přelouč se stává centrem východočeské trasy svatojakubské cesty

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Bojové vozidlo MARS 4x4 bylo oceněno na mezinárodním veletrhu obranné techniky

Explosia má Osobnost roku

Explosia má Osobnost roku

Na IDETu byl oceněn také odborník z oboru trhavin Ladislav Říha